Lajmet e fundit

Mendon Se Është Shtatzënë Me Binjakë! Por Kur Mjeku I Bën Ekon, Ai Hesht Për Një Kohë Të Gjatë. Pastaj E Sheh Dhe I Jep Lajmin…

Advertisement

Kjo eshte historia e nje gruaje e quajtur Lauren dhe dëshira e saj e vetme ka qenë gjithmonë të bëhet një nënë.

Për një kohë të gjatë, ajo u përpoq të mbetej shtatzënë dhe përfundoi me trajtime të fertilitetit.
Lauren nuk ishte aspak optimiste, pasi mendonte se nuk do të funksiononte, por në fund, për habinë e saj, ajo mbeti shtatzënë!

Gjatë vizitës së parë, gjinekologu e njoftoi atë se analiza e saj ishte mjaft e lartë, kështu që kishte shumë mundësi që dy binjakë të bukur po formoheshin brenda saj dhe ky lajm e ngazëlleu ciftin qe mesi po prisnin nje femije e jo me dy binjake, e mrekullueshme per ta.
Kur ata u kthyen ne takimin e radhes për të bërë ekon, vune re se kur gjinekologu pa në ekran, ai mbeti i heshtur dhe per ta kjo dukej si njwe shenje se dicka e gabuar po ndodhte…

Por ne momentin kur mjeku u kthye tek ata, ai tha: “Më vjen keq, unë i paskam numëruar gabim pasi nuk jane dy binjake, ata po duken si pesë …. oh jo, është edhe një, pra gjashte fëmijë…”.
Lauren dhe i shoqi e pane mjekun te habitur dhe mendonin me tej se sa shanse kishte kjo ahtatezani per te qene pa probleme.
Gjithsesi gjate gjithe kohes mjeku gjinekolege e mbajti vazhdimisht shtatzëninë nën kontroll, duke bërë çmos për të shm angur çdo lloj komplikime.
Keshtu ishte java e 30 kur erdhi dita e shume pritur dhe ne sallen e lindjes u mblodhen 35 punonjës të spitalit.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
mgid.com, 793143, DIRECT, d4c29acad76ce94fgoogle.com, pub-2441454515104767, RESELLER, f08c47fec0942fa0

Me ndihmen e papare te stafit dhe e gjithe mrekullia e Zotit ndoshi ne vetëm katër minuta, ku të gjashtë foshnjet lindën dhe secili peshonte nga 1 deri 2 kg.
Ata ishin 3 djem e tre vajza, te cilet ne ditet e para patjeter qe u mbajtën në kujdes intensiv, larg nënës së tyre, por pastaj Lauren arriti t’i mbante në krah, njërin pas tjeterit.

Pesë nga fëmijët ishin në gjendje te mire per tu kthyer në shtëpi pas katër muajsh vezhgimesh ne spital, ndersa Lea e vogël duhej të qëndronte në spital për disa javë te tjera, sepse ajo ishte më e vogla ne peshe dhe ende nuk kishte fituar forcen e duhur te merrte fryme vete duke qene se hapesira e saj kishte qene me e vogel ne barkun e nenes.
Megjithate fale Zotit sot ata janë rritur dhe janë një mrekulli reale.
Ne i urojmë fat të gjashtëve!

Advertisement
Advertisement