Lajmet e fundit

Zeka: “Pronari I Botës Sot Ka Qenë I Implikuar Në Vrasjen E Kadri Zekës E Jusuf Gërvallës”

Kadri Veseli duhet me sqaru mutsihanen e znaçkes, jo une

 

Tom Gashi, njeri nga xhelatet me te famshem te ish regjimit te Millosheviçit, gjykates i regjimit serb, sekser i drejtesise, njeriu qe ka rrahur me dhjetera here gruane e tije, lypsin ne rruge, e rrahje me polic, tani qe nje kohe eshte bere imazhi i VV-se.

Ma i poshter se Toma, jane vetem ish shoket e mi te luftes dhe te paqes, te cilet, pasiqe i moren dosjen e tije, e rehabilituan, madje, njeri prej tyre, e beri edhe keshilltar juridik.

 

Ky Toma, sebashku me botuesin e gazetes serbe ne gjuhen shqipe, “Bota Sot”, udbashin gjevdet Mazreku, lansuan punen e “znaçkes”, qe ne gjuhen shqipe dmth nje shenje, per te aluduar se “gjoja, Kadri Veseli, po ditka diçka per lidhjet e mia me UDB-en”!

Kadri Veseli, i cili duke u tallur me deputetete e VV/se, te cilet kishin vu nepet setrat e tyre znaçkat e flamurit kombetar, mu pat drejtu mu ne Kuvend: -Milaim, ku e ke znaçken, pse nuk e ke ngjite?! Kaq ka qene! Pastaj udbash dhe femije te udbes, jane munduar ta keqinterpretojne ne menyrat e tyre. Por, Kadri Veselit i kam kerkuar disa here, edhe ne kohen kur isha deputet, edhe tani, qe ta sqaroje kete mutsihane, edhe te tregoje te verteten.

 

Po e them publikisht, nese Kadri Veseli, del para opinionit edhe deshmon per ndonje lidhje te mundeshme timen me UDB en jugosllave, une do te jap doreheqje nga jeta publike.

Le te dale Kadri Veseli dhe te flas publikisht per implikimin e Gjevdet Mazrekut ne grupin vezhgues te vraseseve te Kadri Zekes, Jusuf Gervalles dhe Bardhoshit.

Me fole per Gjevdet Mazrekun eshte sikur te flasesh per nje grope te mbushur me mutsihanet e UDB-es jugosllave.

 

Gjevda le te tregoje se kush eshte Vafsija, pronareja e Kioskes perballe ish Hotel “Metohise”, tani “Dukagjini “? Si ja hapen Vafsijes kete kioske Udbashet Sherif Bala dhe Mehmet Kurhasku, per t’i survejuar ata qe hynin e dilnin nga hoteli?

Sa i perkete ish gruas time, Hyra Birinxhikaj, e cila ka qene 9 muaje e burgosur politikisht ne vitin 1987, babai i saje, Rifat Birinxhikaj i denuar 5 vite burg, ne te njejtin proces gjyqesor me profesorin e nderuar Sali Kabashi, Ramadan Shala, Sahit Berisha, Dostan Bujupi, ti Gjevdet Udba, nuk vjen as te pluhuri i thembrave te kepuceve te saje. Jam krenar per pjesen e jetes me te, e mbi te gjitha dy vajzat qe i kemi bashke, njera inxhniere, tjetra mjeke.

 

Si duket te ka trembur lidheja e saje me ish deputetin e VV-se, Florin Krasniqin, i cili per ty ka dosje akoma me te renda, qe flasin per veprimtarine tende ne UDB, qe e bene edhe sot.

Gjevde, ti dhe disa shqipfoles keni thane qe une kam punuar ne JAT-in jugosllav, qe une e kam vra Ahmet Krasniqin ne Tirane, etj, etj. Tash po thoni jo une, po ish gruaja ime.

Edhe lopet e Suedise, me perjashtim te veglave te udbes, e dine qe kjo eshte genjeshter. Ish gruaja ime ka pasur agjenci udhetimi te vetin, qe ka shitur bileta per çdo kompani udhetimi.

Ti nuk ka njeri te luftes e te paqes qe nuk e ke poshtru. Me i ba bashke te gjitha gazetate serbe nuk kane shpifur, rrejte e denigru UÇK ne dhe te burgosurit politik ma shume se sa ti. Ti ke punu ne ate sektor te udbes qe kete qellim ka pasur.

 

Sa per pune te punes, une kurr kontrate me ty nuk kam pasur. Kontraten e kam pasur me Agim Malen, te cilit nuk ja ke leshu asnje para per rrogat e bashkepunetoreve. Te njejten gje ja ke bere Teki Dervishit, te cilin deri ne vdekje e kam pasur mik.

Se çfare hajni dhe i pabese je ndaj punetoreve, per ty flasin Blerim Shala, Halil Matoshi, dhe çdo gazetar qe ka punuar tek ti. Me fole per ty, eshte sikur pet nje shole te Kraleves.

 

Gjevdet, nese paskam ardhe me te vra me dy njereze, qysh po thu, ku ka ndodhe kjo ngjarje, ne Obri, apo ne Zvicer?! Edhe nuk paske lajmeru ngjarjen ne polici te Zvicres.

Per me kuptu te gjithe se çfare rrenci je, deri para tri diteve, nuk ka shkrim timin qe nuk e ka botu gazeta jote. E qysh me paske “njofte si udbash” prej vitit 1995, edhe me ke botu shkrimet e mia tri here ne dite.

Krejte ne fund: Çfare halli ke qe nuk vjen kurr ne Kosove?!!!

PS: Nuk flliqem me zbulu gjana private te familjes tande, per çka, bindu, qe di shume. Ti je mentalitet serborusosllav, qe vetem ne jeten e grave dini me preke…!!!