Lajmet e fundit

Vuçiqi Ankohet Dhe E Nxjerr Nga Fantazia “Qëllimin E Vërtetë” Të Aksionit Të Sotëm Të Policisë Së Kosovës

Advertisement

 

Presidenti serb, Aleksandar Vuçiq ka reaguar sot për aksionin “Brezovica” që Policia e Kosovës e vazhdoi edhe sot, duke arrestuar një doganier dhe kryetarin e bordit të “Ski Center Brezovica”.

 

Vuçiq është ankuar që Policia e Kosovës, sipas tij, hyri në disa shtëpi serbe në Shtërpcë e Brezovicë. Ai e nxori nga fantazia e tij qëllimin e këtij aksioni, që sipas tij nuk është lufta kundër krimit dhe korrupsionit, por “krejt diçka tjetër”.

Advertisement

 

Vuçiq, siç shkruajnë mediat serbe, tha se qëllimi i institucioneve të Kosovës është ta “pastrojnë” jugun e Kosovës nga serbët, “që ata të mos mbijetojnë”.

Advertisement
mgid.com, 793143, DIRECT, d4c29acad76ce94fgoogle.com, pub-2441454515104767, RESELLER, f08c47fec0942fa0
Advertisement

 

Presidenti serb e shfrytëzoi mundësinë që sërish të kërkojë vota para zgjedhjeve të 3 prillit në Serbi, duke akuzuar opozitën serbe për “moskujdesjen” për serbët e Kosovës.

 

Është mësim për ne që të kujdesemi që të paktën në përmasa të tilla të mos na ndodhin më tragjedi në Kosovë”, tha Vuçiq.

Advertisement
Advertisement