Lajmet e fundit

Do Më Bësh Qe Të Zi Hem Prap Me Metën Ti Mua? Metën Kur E Thërret Vajza Shkon Dhe

 

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi komentoi mbrëmjen e djeshme në emisionin ‘Opinion’ sjelljen e Presidentit Meta kohët e fundit dhe deklaratën ne tij se është i gatshëm t’i shuajë fëmijët e tij për Shqipërinë njësoj si Adem Jashari.

 

Kryemadhi tha se Meta është burrë i çuditshëm, është nga ata që sapo e merr e bija në telefon i shkon menjëherë në shtëpi, por për vendin i tejkalon caqet.
Pjesë nga biseda:

 

Monika Kryemadhi: Do më bësh që të zihem prapë me zotin Meta ti mua.
Blendi Fevziu: Po do të ndajnë këta.
Pyetje: Ilir Meta tha se fëmijët e tij do të shuhen sit ë Adem Jasharit për vendin.

 

Monika Kryemadhi: Për aq sa e njoh Ilir Metën për marrëdhënien me shtetin, i kalon kompetencat e familjes. Është i çuditshëm, kur e thërret vajza shkon menjëherë në shtëpi, u përgjigjet gruas, fëmijëve, motrës. Është familjar. Por në marrëdhëniet institucionale është një nga ana njerëz që i kapërcen.

 

Unë di që Adem Jashari u rrethua nga forcat serbe dhe lu. ftoi deri në fund,..