Lajmet e fundit

Aktivistja Serbe i përkujton edhe njëherë Vuçiqin dhe Brnabiqin për Kosovën: Kosova është .. e pavarur që nga viti 1999

 

Aktivistja Serbe ‘shuan’ shpresat e Vuçiq dhe Brnabiq për Kosovën: Kosova është e pavarur që nga viti 1999.

 

Aktivistja për të drejtat e njeriut në Serbi, Natasha Kandiq, ka thënë se asnjë kandidatë në zgjedhjet presidenciale të prillit në Serbi nuk e pranon realitetin, se Kosova është e pavarur që nga viti 1999.Shty’p hapsiren rek.lamuese me poshte per te ndjekur videon ↓↓ artikulli vazhdon..

 

“Nuk ka asnjë kandidat për president që e pranon realitetin – se Kosova është e pavarur që nga viti 1999. Të gjitha janë kundër anëtarësimit në NATO. Të gjithë janë kundër që t’i vendosen sanksione Rusisë. Ne kemi nevojë për një humorist”, ka shkruar Kandiq.Shty’p hapsiren rek.lamuese me poshte per te ndjekur videon ↓↓ artikulli vazhdon..

 

Kandiq ka shtuar: “Rusia u tërhoq nga Këshilli i Evropës. Disa do të donin ta përjashtonin edhe nga KS e OKB-së. Serbia nuk e lejon anëtarësimin e Kosovës në organizatat ndërkombëtare. Nuk ka fitues vetëm ajo që është arritur tashmë po zhduket”.