Lajmet e fundit

Timo Flloko Dhe Vera Grabocka Tregojnë Sekretin/ Ja Si Kemi Arritut Të Jemi Bashkë Pas Shumë Viteve

 

Historia e tyre e dashurisë nisi në korridoret e Akademisë së Arteve, për t’u shndërruar më pas në veprën e tyre të artit që bëri dhe vazhdon të bëjë bashkë edhe pas kaq vitesh Timo Fllokon dhe Vera Grabockën.

 

Timo Flloko zbulon se çfarë preferonte Vera Grabocka para se të bëhej regjisore – GazetaBlic

 

Aktori i mirënjohur dhe regjizorja e suksesshme janë dy personazhë mjaft të njohur për publikun shqiptar, të cilët pas kaq vitesh arritje në skenë, vazhdojnë të triumfojnë edhe me dashurinë e tyre në jetë.
Aktori ndau me publikun dhe momente të jetës së tij personale, sidomos në raportin që ka me bashkëshorten e tij, regjisoren Vera Grabocka, duke zbuluar kështu edhe një s ekret të historisë së tyre të dashurisë. “Verës ia dëgjoj gjithmonë mendimin.

 

Ajo nuk gabon, ajo di të thotë çfarë është e rëndësishme dhe çfarë jo. Për mua ka shumë rëndësi opinioni i saj. Është e para që lexon poezitë e mia, kritikja, por edhe mbështetësja ime më e madhe pa të cilën nuk do të isha ky që jam.”-u shpreh aktori.

 

Dashuria është e vetmja përgjigje”, Vera Grabocka dhe Timo Flloko, puthje në buzë në publik (Video) – Panorama Plus