Lajmet e fundit

Vuçiq flet për Kosovën: Kam bërë një premtim në lidhje me shqiptarët, e kam ndarë mendjen

Advertisement

 

Presidenti i Serbisë Aleksander Vuciç, ka mohuar idenë se Serbia do ta futet në Kosovën, duke e përmendur një premtim që ai ua ka bërë amerikanëve.

 

Ai ka thënë se ka zëra te orkestruara ndaj Serbisë nga disa qendra rajonale dhe se politikanët në Kosovë po gënjejnë kur thonë se Serbia do ta futet në Kosovën.Shty’p hapsiren rek.lamuese me poshte per te ndjekur videon ↓↓ artikulli vazhdon..

 

“Vetëm gënjeshtra po flasin politikanët në Prishtinë që Serbia do ta futet në Kosovë. Ka sulme të orkestruara ndaj Serbisë nga disa qendra rajonale gjoja ne jemi ata që po ua mbajmë anën. “Amerikanët dhe të tjerët e dinë çfarë ju kam premtuar se “unë do ta ruaj paqen dhe stabilitetin në rajon”, tha Vuciq duke shuar këtë ide.Shty’p hapsiren rek.lamuese me poshte per te ndjekur videon ↓↓ artikulli vazhdon..

Advertisement
Advertisement
Advertisement
mgid.com, 793143, DIRECT, d4c29acad76ce94fgoogle.com, pub-2441454515104767, RESELLER, f08c47fec0942fa0

 

Fjalët e tij nuk mund të besohen shumë, pasi Rusia nga krahu tjetër po shtyn Serbinë të bëjë diçka të tillë. Serbia është i vetmi vend pro rus në Europë. Vuçiq është një aleat i fortë i Putin dhe këtë e bëri hapur në vendimmarr

Advertisement
Advertisement