Lajmet e fundit

Caktohet data e protestës masive kundër Qeverisë Kurti!A do merrni pjesë?

 

Organizata e Vete,ranëve të Luf,tës së UÇK-së sot ka mbajtur mbledhje pas arre stimit dhe lirimit të vet,eranit Faik Fazliu. OVL, përmes një komunikate për media ka thënë se institucionet e Kosovës kanë dalë jashtë vlerave kombëtare.OVL e UÇK-së ka njoftuar se më 12 qershor do të mbahet protestë, ndërsa është thënë se kryeministri Albin Kurti dhe ministrat Donika Gërvalla e Xhelal Sveçla po e akuzojnë UÇK-në, raporton Gazeta Express.

 

Komunikata e plotë e OVL-së së UÇK-së:Kryesia e Organizatës së Vete,ranëve të Luf,tës së UÇK-së, në mbledhjen e mbajtur sot , diskutoj për situatën aktuale në Kosovë dhe del me këto qëndrime me të cilat i drejtohet opinionit publik