Lajmet e fundit

“HeImim, sëmυndje, apo aksίdent?” Bortnikov do të jetë president i ri i Rusisë, Putin do të eIiminohet nga elita ruse…

Advertisement

Helmim, sëmundje e papritur, apo aksident”/ Elita ruse dëshiron të v rasë Putinin/ RUSI- Elita ruse thuhet se po planifikon të v rasë presidentin rus Vladimir Putin.

 

Lajmi është konfirmuar sipas inteligjencës ukrainase që citojnë mesazhin e Drejtorisë kryesore të Inteligjencës së Ministrisë së Mbrojtjes të Ukrainës (GUR).

 

Njoftimi fillon me: “Helmim, sëmundje e papritur ose dhe aksident – ​​elita ruse po shqyrton mundësinë e zëvendësimit të Putinit”. Midis biznesit dhe elitës politike ruse, po formohet një grup njerëzish me ndikim kundër Vladimir Putinit. Qëllimi i tyre është të largojnë Putinin nga pushteti sa më shpejt të jetë e mundur dhe të rivendosen lidhjet ekonomike me Perëndimin, të shkatë rruara nga luftërat në Ukrainë. Lajmi është publikuar edhe në faqen zyrtare të Ministrisë ukrainase të Mbrojtjes.

Advertisement

 

Si pasardhës i sigurt i Putinit pas “el eminimit” të tij përmendet shefi i shërbimit sekret, FSB, Aleksandër Bortnikov.“Ishte Bortnikov dhe departamenti i tij ata që ishin përgjegjës për të analizuar gjendjen shpirtërore të popullsisë së Ukrainës dhe aftësinë e ushtrisë ukrainase.

Advertisement
Advertisement
mgid.com, 793143, DIRECT, d4c29acad76ce94fgoogle.com, pub-2441454515104767, RESELLER, f08c47fec0942fa0

 

Dihet se Bortnikov dhe disa përfaqësues të tjerë me ndikim të elitës ruse po shqyrtojnë opsione të ndryshme për largimin e Putinit nga pushteti,”,-thuhet më tej në mesazhin e GUR-it. Inteligjenca ukrainase vëren se është e mundur që “rrjedhja” e fundit e vendndodhjes së njësive çeçene në veri të Kiev-it të jetë e lidhur me këto procese.

Advertisement
Advertisement