Lajmet e fundit

“O emigrantë, nëse nuk ju pëlqen Kosova dhe Shqipëria, mos u ktheni më! Mjaft u morët me ne!”

Advertisement

 

Ndersa avioni i afrohej Adem Jasharit apo Rinasit, degjoj nje shqiptare nga keto qe jeton ne Zvicër ose Angli. Tha nje fjali qe nuk me pelqeu aspak: “Sa qytet i shemtuar eshte kjo Prishtina apo Tirana!”Nje pyetje kam per ju qe vini çdo vere: “Kur nuk ju pelqen, pse ktheheni more?

 

Na lini rehat neve qe jetojme ketu ne kete ‘shemtine’ tone”.Se nuk e di per ju, por une nuk i nderroj me asnje vend te botes rrugicat e Suharekës apo Malet e Rugovës, qetesine e Shirokes, reren e Velipojes, magjepsjen e Valbones, lartesine e kanioneve te Osumit, mengjesin e Livadhit.Shty’p hapsiren rek.lamuese me poshte per te ndjekur videon ↓↓ artikulli vazhdon..

Advertisement
Advertisement
mgid.com, 793143, DIRECT, d4c29acad76ce94fgoogle.com, pub-2441454515104767, RESELLER, f08c47fec0942fa0

 

Po Brezovicën ku e lat ose prevallën e bukur
Po aventuren e Thethit, freskine e Dajtit, rrugicat e Liqenit, shetitjen e pedonales, bardhesine e Voskopojes, madje as ate kafenene e perhershme qe me eshte bere si shtepi.Aty takoj njerezit me te dashur.Shty’p hapsiren rek.lamuese me poshte per te ndjekur videon ↓↓ artikulli vazhdon..

Advertisement
Advertisement

 

Se ngado qe shkoj, edhe pse mahnitem, prape mezi pres te kthehem tek ajo kafene e te gjithçka qe eshte e imja po aq sa e juaja.Ky shkrim që sapo lexuat është shkruar nga gazetarja Erjona Rusi, prezantuese e programit “Shqipëria Live” në televizionin TCH. Sa prej jush janë dakord me të?

Advertisement