Lajmet e fundit

Ky Burrë Shm Angu Ope Racionin E Gjunjëve Dhe Ku Roi Në Shtëpi Dhimbjen E Gjunjëve Me Këtë Recetë Të Thjeshtë!

Advertisement

Nuk mund të bëjmë asgjë pa gjunjë. Gjunjët janë një nga nyjet më të rëndësishme në trupin e njeriut, sepse ato pro
movojnë sjelljen e duhur trupore dhe mbështesin lëvizjet ose këmbët tona ndërsa ecim, vrapojmë, kërcejmë ose qëndrojmë.

Por, për fat të keq, me kalimin e kohës, vuajmë nga lëndime dhe plagë të ndryshme të cilat mund të ndikojnë në gjunjët tona. Këto dëmtime i bëjnë ligamentet dhe tendinat më pak fleksibël dhe të lëvizshëm – sepse vajosja e tyre zvogëlohet. E pra, procesi i lubrifikimit është tërësisht i natyrshëm.

Por, për fat të keq, ndërsa rritemi më të vjetër – është zvogëluar ndjeshëm. E pra, kjo do të thotë një gjë – ne të gjithë duhet të bëjmë diçka dhe të përmirësojmë fleksibilitetin e saj, në mënyrë që të bëjmë lëvizje të shpejta dhe të mprehta.Pra, nëse keni probleme me gjunjët, atëherë patjetër duhet të provoni këtë ilaç të thjeshtë!Përzieni 3 gota uthull molle dhe 1 gotë kripë dhe thith një copë leckë ose një garzë në të!

Advertisement
Advertisement
Advertisement
mgid.com, 793143, DIRECT, d4c29acad76ce94fgoogle.com, pub-2441454515104767, RESELLER, f08c47fec0942fa0

Lidhe garzën rreth gjurit dhe lini atë brenda natës! Ju do të jetë i habitur nga rezultatet, nëse e përdorni rregullisht! Ne me të vërtetë shpresojmë që ju të gjeni këtë artikull të dobishme dhe mos harroni të ndani atë me miqtë dhe familjen tuaj. Faleminderit dhe keni një të mirë!

Advertisement
Advertisement