Lajmet e fundit

Çdo Ditë E Bëj Të Qajë Nusen E Djalit, Ajo Ka Qen E Fejuar Me Tjetër Kënd E Mua Me… Historia Qe Po Çmend Të Gjithë…

Advertisement

 

Gjdo ditë e bëj me qajt nusen e djalit,Ajo ka qen e fejuar me tjetër kënd e mua me pengon kjo gjë…

 

– Shpresoj qe do ta postoni sonte historin time.Un jam nje grua 45 vjeqare e shkollar dhe e edukuar po ashtu e punesuar.Gjithmon me kan pengu femrat qe kan qen te fejuara e jan martuar me dike tjeter.

 

Ashtu esht…shtypni hapesiren me poshte dhe lexo me teper.edhe reja ime nusja e djalit tim,teper shum i kam folur e i kam then djali im mos ma helmo zemren me ket nuse se nuk po ma don zemra.
Jo moj nan tha nuk po ta helmoj zemren po nuk po e di se qka po te pengon ty kjo puna pse ka qen e fejuar me heret.Me tha mu nuk po me pengon e as ty nuk duhet me te pengu asgje hiq.

 

Po mu po me pengon o bir se ti ke qen djal beqar po te kishe qen edhe ti i fejuar apo i maartuar ndoshta do te ishin gjerat me te kuptushme,por ti ke qen i lire si pllume e keto gjera nuk duhet te perzihen mes vete keshtu i thash djalit,po me tha nan mos me nguc te lutem sepse e dua dhe nuk lun rol per mua a kam qen un apo kjo e fejuar tek e mramta un e dua dhe kjo me done.Nuk kisha se qfar ti them tjeter gje,por nisa luften me nusen e djalit.
E detyroj te zgjodhet ne 7 te mengjesit qofte e hene a po e diele,ne jetojme ne prishtine ajo esht e nje qyteti katunaresh ne rrethin te prishtines.

Advertisement

 

Nuk ma don zemra aspak as nuk i bej mengjes as nuk i bej drek e as dark.Ajo zgjohet gjdo dite ne 7 te mengjesit dhe nuk flen deri ne…
12 te nates.E zgjoj me arsyen se qeni duhet te haj buke e ti duhesh ti qitesh buk.Kur vjen puna tek ushqimi qe ajo e ben nese e len forteren per pak min vetem un shkoj aty dhe i qes dy tri qime,dhe dal nga kuzhina pas pak kthehem e bertas i them po qfar ben moj gubajk a te kam then te kesh kujdes me qimet e flokve kur i them per ket gje ajo me kerkon falje meniher sepse i kam then edhe kur te bertas duhet te me kerkosh falje.

Advertisement
Advertisement
mgid.com, 793143, DIRECT, d4c29acad76ce94fgoogle.com, pub-2441454515104767, RESELLER, f08c47fec0942fa0

 

Jam perbetu bashk me vajzen se nuk do ta lejojm te qendroj ne shtepin tone.
Edhe me kultur edhe me gjithqka esht shum mraapa neve,ne jemi shum te zgjut se pari jemi te shkolluar me master te gjith familja.
Kategoria e nuses time esht shum e ulet.Me vjen turpe nga familjaret e mij kure vijne motrat e mija me femij,kjo nuk din as edhe dy fjal me i fol.Esht tamam katunare pa shkolle,po qka lyp ateher kjo tek nje familje e shkolluar e edukuar si jemi ne.

 

Po e tregoj nje rast ndoshta pak si qesharak por,pasi qe vendosa te shkruaj bile ti them te gjitha.
Kur u martuan djali me nusen,esht fjala per veren qe e lam pas….
Dy dite me pas me ftuan motrat ne drek me nusen dhe vajzzen te shkojme ne nje restoran ne germi.
E pranuam ftesen edhe pse pak me ndroj,se kisha frik nga paraqitja e nuses ne mesin e motrave te mija.Kur shkuam un duke porosit nje pjate karakaleca ne krype ajo me kthehet me thot a po ma porosit per mu ni Piiic me pershut.

Advertisement

 

Uhhh mu duk vetja qe me ra qielli mbi koke se femija e motres me kqyren me injoranc.Por sapo erdhi porosia qe ne kishim porositur.
Ajo mori picen dhe u mundojke mee nda me thike e pirun po nuk e dinte se ne cilen dor duhet ta vesh pirunin e ne cilen thiken.
Vetem i sillke njera me tjetren,e mora dhe ja ndava ne pjes i thash keshtu e ke me let mos e ha me thik e pirun.
Njera nga vajzat e motres time nuk mundi ta ndal gazin filloj me qesh e un u ngushtova teper ne extrem.Ishte shum e pa kuptushme per llojin e nuses qe e ka zgjedh djali im.Artikulli vazhdon ne linkun me poshte.

Advertisement