Lajmet e fundit

Pas 17 Vitesh Gjendet Imituesi I Ilir Metës, Ledio Lako Rrëfen Si U Ndje Nën Lëkurën E Politikanit: Nuk E Dija Që Mund Ta Realizoja

Advertisement

 

Editoriali “Përplasja” në show-n “Portokalli” solli për herë të pare këtë sezon politikanin e njohur dhe Kryetarin e Kuvendit të Shqipërisë, Ilir Meta, karakter që u realizua nga aktori mjaft i talentuar, Ledio Lako.

 

I veshur me kostum të zi, Ilir Meta i “Portokalli” hyri në skenën e spektaklit me personalitetin e spikatur në editoralin e titulluar “Përplasja”.EKSKLUZIVE vetem ti mundesh ta shikosh videon,duke shtypur ne rek,la.men 5 sekondshe

 

Vetë Ledio postoi në “Instagram”-in e tij një foto nga roli, ku mori pa fund komplimente nga miqtë kolegë dhe fansa të tij.
“Më në fund një maksim i Ilir Metës i saktë. Pas kaq shumë vitesh iu gjet imituesi Ilir Metës”, shkruante një komentues.EKSKLUZIVE vetem ti mundesh ta shikosh videon,duke shtypur ne rek,la.men 5 sekondshe

 

Një tjetër shkruante: “Mbas 17 vjetësh ‘Portokalli’, gjendet imituesi që paska qenë Ledio Lako”. Ndërsa ish-kolegu i tij i “Portokalli”, Gent Bejko, i shkruante: “Fiks nga pamja, se në të folur nuk bëhet llaf!”, të cilit Lako iu përgjigj: “Ti e di që unë nuk kënaqem kurrë”.EKSKLUZIVE vetem ti mundesh ta shikosh videon,duke shtypur ne rek,la.men 5 sekondshe

Advertisement
Advertisement
mgid.com, 793143, DIRECT, d4c29acad76ce94fgoogle.com, pub-2441454515104767, RESELLER, f08c47fec0942fa0
Advertisement

 

Vetë aktori Lako për “Panorama Plus” u shpreh: “As unë s’e dija që mund ta realizoja”, duke mos e fshehur se ky rol ka ngjallur reagime. Ky është karakteri më i fundit që i shtohet galerisë së personazheve të aktorit të njohur shqiptar të filmave dhe komedive.
Ai ka luajtur në mbi 50 filma dhe skeçe humori. Që nga viti 2005, ai luan edhe në “Portokalli”, disa role si: Kapo, Hekri dhe Melamin Berati, Ramadan Kafsha etj.EKSKLUZIVE vetem ti mundesh ta shikosh videon,duke shtypur ne rek,la.men 5 sekondshe

 

Ndërsa personazhi dhe imitimi i Ilir Metës i shtohet galerisë së politikanëve të “Portokalli”, nga Sali Berisha, Lulzim Basha, Edi Rama, Erion Veliaj etj. Ky është sezoni i 35-të i Cabaret Show-t “Portokalli”, i cilësuar si spektakli më i madh i humorit në Shqipëri.

Advertisement
Advertisement