Lajmet e fundit

Vitet Kane Kaluar Por Per Ate Jo.Nuk Do Ta Besoni Se Sa Vjec Mbush Rajmonda Bulku…

 

Rajmonda Bulku nje nga aktoret me te dashura per publikun ka festuar ditën e djeshme 62 vjetorin e lindjes.

 

Ylli i kinemasë shqiptare festoi ditën e lindjes me familjen dhe për shkak të pandemisë ajo nuk ka zhvilluar një festë madhështore si ka bërë çdo vit. Siç të gjithë e kemi parë, mosha për aktoren është thjeshtë një numër pasi ajo duket gjithmonë e kuruar dhe e bukur.

 

Menjëherë pas diplomimit Rajmonda Bulku u emërua aktore në Teatrin Kombëtar ku ka luajtur shumë role kryesore, por vlen të thuhet se famën ajo e mori përmes roleve në filma. Shty’p hapsiren rek.lamuese me poshte per te ndjekur videon ↓↓ artikulli vazhdon..

 

Me mbi 20 role në filma dhe plot të tjerë në teatër, Rajmonda Bulku është nderuar me disa çmime.
Ne i urojme dite te bukura dhe plot role te reja si ne teater ashtu dhe ne kinematografi. SHIKO KE TU..