Lajmet e fundit

Del Arsyeja E N.Darjes Së Arbana Osmanit Nga Ish Burri! Kush I Njohu, Pse Jetuan Në EIbasan Dhe Mbiemri I Vërtetë I Moderatores…!

 

Sipas disa mediave, ajo dhe bashkëshorti i saj me profesion financier, Ardit Kero, janë div orcuar. Kujtojmë këtu se, Arbana dhe bashkëshorti i saj kanë pasur një lidhje të gjatë dhe së bashku kanë edhe një djalë, i cili quhet Jon.

 

Vetë moderatorja deri më tani nuk ka asgjë reagim, duke konfirmuar në heshtje se martesa e saj për gati dy dekada morri fund. Moderatorja shqiptare ka qenë gjithmonë e rezervuar në lidhje me partnerin e saj, madje edhe fotot që ka me të janë shumë të pakta. Po, a është kjo një ndarje e paqtë dhe me mirëkuptim, apo nga ato n.darjet e vë shtira me mIIef?DUKE E HAP HAPSIREN REK LA MUESE ME POSHTE JU KENI MUNDESI TE LEXONI LAJMIN E PLOTE

 

Burime të afërta pranë çiftit kanë pohuar për “Panorama Plus” se natyrisht që kontradiktat mes çiftit kanë ekzistuar dhe natyrisht që nuk bën pjesë te ndarjet me mirëkuptim. Madje, partneri i saj, pas vendimit, ka udhëtuar në Shtetet e Bashkuara të Amerikës për të kaluar paksa situatën e vë shtirë.ARBANA OSMANI DHE HISTORIA E DASHURISË ME SHOKUN E MIKUT TË PËRBASHKËT, BOJKEN LAKO DUKE E HAP HAPSIREN REK LA MUESE ME POSHTE JU KENI MUNDESI TE LEXONI LAJMIN E PLOTE

 

Po si u njoh Arbana Osmani para gati dy dekadash me një djalë, që nuk ishte pjesë e televizionit, financierin Ardit Kero? Siç e ka rrëfyer dhe vetë Arbana në ndonjë intervistë të rrallë për jetën private, shkak për njohjen e tyre u bë miku i saj Bojken Lako, i cili njëkohësisht kishte shok Ardit Keron.DUKE E HAP HAPSIREN REK LA MUESE ME POSHTE JU KENI MUNDESI TE LEXONI LAJMIN E PLOTE

 

Vitin e kaluar, Arbana iu rikthye kësaj historie në media, duke rrëfyer fillimet e saj në radio, në 20-vjetorin e “Top Albania Radio”. Në një intervistë për “Pop Culture”, Osmani rrëfeu se edhe asaj ia kanë mbyllur dikur derën në fytyrë dhe pikërisht ai që sot është një prej miqve të saj më të mirë, Lako.DUKE E HAP HAPSIREN REK LA MUESE ME POSHTE JU KENI MUNDESI TE LEXONI LAJMIN E PLOTE

 

“Kujtova atë ditë, kur pa më thënë asnjeri asgjë, unë thjesht e kisha dëgjuar te radio, trokita te dera e radios, doli Bojkeni dhe i thashë: “A keni nevojë për prezantuese?” Më tha: “Jo, s’kemi. E ma mbylli derën”, rrëfeu Arbana. “Pastaj, 6 muaj më vonë, u bë një audicion, sepse kishin nevojë për prezantuese dhe unë fitova audicionin. Por herën e parë më është mbyllur dera”, u shpreh moderatorja.

 

Por duket se kjo mbyllje dere në fy utyrë ishte para se ata të njiheshin, pasi më vonë me lidhjen që krijoi me mikun e tij, Keron, gjërat ndryshuan. Duke parë edhe talentin e saj, Arbanës iu besua show më i famshëm dhe më me ndikim në publik i atyre viteve, pikërisht “Big Brother Albania”.DUKE E HAP HAPSIREN REK LA MUESE ME POSHTE JU KENI MUNDESI TE LEXONI LAJMIN E PLOTE