Lajmet e fundit

Shala: Pas vdekjes së Astrit Deharit në burg, Vetëvendosje ka filluar vrasjen e tij

Advertisement

 

Publicisti, Azdren Shala ka komentuar së fundmi raportin e ekspertizës zvicerane për Astrit Deharin, ku thonë se “objektet që kanë qenë në kontakt me të ndjerin s’tregojnë tjetër ADN, përveç të atij”, përcjell Periskopi.
Ai ka kritikuar ashpër Lëvizjen Vetëvendosje duke thënë se manipulimi që ka bërë ajo është e vetmja vrasje.

 

“Manipulimi qe ka bere Levizja VETEVENDOJE, eshte e vetmja vrasje. Pas vdekjes se tij ne burg, ka fillue vrasja e Astritit. Ai ka rene per t’u ngritur shoket e tij. E kane mashtruar, madje sot edhe e kane braktisur”, shprehet Shala.

 

Shala ndër të tjera në postimin e tij në facebook ka thënë se Xhemile Dehari, ne ditet me te keqija te saj manipulohej d eri ne ate mase nga Albini me shoke, sa qe pati dalur ne nje medium publikisht dhe i kerkonte Hashim Thacit, qe t’ia kthente armen me te cilin i eshte vrare djali.

Advertisement

“Nga 5 nentori 2016 deri me 14 shkurt 2021, eshte vrare Astriti per cdo dite. Me se shumti nga Kurti vete. Nga shqetesimi i tij se si do perkthehej vdekja e Astritit ne favor elektoral e deri te heshtja absolute e qeverise sot per rastin ne fjale, eshte e vetmja vrasje qe i eshte bere Astriti dhe familjes se tij.

 

Te tjerat jane vec hipokrizi e manipulime.”, tha ndër të tjera Shala.

Postimi i plotë pa ndërprerje:

Raporti i kesaj ekspertize po thote se ne mjetet te cilat jane gjetur ne dhomen ku eshte vrare Astrit Dehari, nuk rezulton asnje ADN tjeter perevec te Astritit.

 

Cka me bo tash? Per krejt ato akuza, shpifje e cka mos tjeter, kush jep llogari?

Advertisement
Advertisement
mgid.com, 793143, DIRECT, d4c29acad76ce94fgoogle.com, pub-2441454515104767, RESELLER, f08c47fec0942fa0

Xhemile Dehari, ne ditet me te keqija te saj manipulohej deri ne ate mase nga Albini me shoke, sa qe pati dalur ne nje medium publikisht dhe i kerkonte Hashim Thacit, qe t’ia kthente armen me te cilin i eshte vrare djali.

 

Po rezulton qe nje arma e tille nuk paska ekzistuar. Natyrisht as vrasesi.
Manipulimi qe ka bere Levizja VETEVENDOJE, eshte e vetmja vrasje. Pas vdekjes se tij ne burg, ka fillue vrasja e Astritit. Ai ka rene per t’u ngritur shoket e tij. E kane mashtruar, madje sot edhe e kane braktisur.

 

Nga 5 nentori 2016 deri me 14 shkurt 2021, eshte vrare Astriti per cdo dite. Me se shumti nga Kurti vete. Nga shqetesimi i tij se si do perkthehej vdekja e Astritit ne favor elektoral e deri te heshtja absolute e qeverise sot per rastin ne fjale, eshte e vetmja vrasje qe i eshte bere Astriti dhe familjes se tij.
Te tjerat jane vec hipokrizi e manipulime.
Nje dite ka me qene lajm kur te del dikush nga brenda dhe te tregoje cila ka qene qasja e Kurtit ndaj vdekejs se Astriti. Si e ka pare ai kete vdekje, synimet e tij e shumecka tjeter ( per qendrimet dhe kerkesat e tij jopublike eshte fjala)./Periskopi/

Advertisement
Advertisement