Lajmet e fundit

E dashur Alketa edhe un kam pasur nje enderr, por nuk pranova kurrë ta bëj kompromis me një njeri si Vera Grabocka, siç bëre ti, që ajo të më..

Advertisement

 

E dashur Alketa! Unë që po të shkruaj jam një 34-vjeçare që jetoj në Tiranë. Kam mbaruar studimet e larta për psikologji dhe ato master për marketing.

 

Punoj në dy punë në të njëjtën kohë prej vitesh dhe arrij të mbijetoj me dinjitet në një qytet si Tirana dhe në një vend si ky i yni, Shqipëria. Njëra prej punëve është në media.DUKE E HAP HAPSIREN REK LA MUESE ME POSHTE JU KENI MUNDESI TE LEXONI LAJMIN E PLOTE

 

Të dëgjova me vëmendje në emisionin “Opinion” dhe e di çfarë më kënaqi më shumë, një e përbashkët që paskemi të dyja ne: një ëndërr që kemi parë dikur…
E di Alketa, edhe unë, vite më parë, kam parë në ëndërr sikur po flisja me Maria de Filipin. Po, po, pikërisht kështu! Rastësi e bukur apo jo! Ishte koha kur mendoja dhe provova të largohesha nga Shqipëria drejt Italisë sepse edhe unë mendoj se është vendi më i bukur në botë: ka diell, kulturë, histori, ushqim të mirë, gjuhë të bukur.

 

Ka pothuaj gjithçka që një njeri të ndihet i lumtur me atë çfarë e rrethon. Pashë Maria de Filpin në ëndërr edhe unë Alketa sepse doja shumë të bëhesha pjesë e atij spektakli, qoftë edhe për një sezon, për një shfaqje, për një vend në back stage. Kudo qoftë. Thjeshtë ëndërroja ta prekja atë realitet që e admiroja nga larg.DUKE E HAP HAPSIREN REK LA MUESE ME POSHTE JU KENI MUNDESI TE LEXONI LAJMIN E PLOTE

Advertisement

 

Por a e di çfarë Alketa? Ëndrra ime nuk u bë kurrë realitet. Jam e talentuar ta dish, në gazetari dhe marketing. E kam të konfirmuar këtu edhe jashtë. Por ëndrra ime nuk u bë Alketa. Sepse unë nuk kam miqtë që ke ti.
Unë nuk pranova kurrë ta bëj kompromisin me një njeri si Vera Grabocka, siç bëre ti. Nuk pranova kurrë që ajo të më diktonte jetën, mënyrën si të sillesha me meshkujt, të më diktonte njohjet dhe lidhjet in.time, të më mësonte si të vishja atë maskën e tm.errshme të ngrirë, që ty ta shoh në fytyrë frikshëm.DUKE E HAP HAPSIREN REK LA MUESE ME POSHTE JU KENI MUNDESI TE LEXONI LAJMIN E PLOTE

Advertisement
mgid.com, 793143, DIRECT, d4c29acad76ce94fgoogle.com, pub-2441454515104767, RESELLER, f08c47fec0942fa0

 

E kam pasur këtë mundësi, por nuk e bëra.
E dashur Alketa, ëndrra ime nuk u realizua kurrë sepse, duke këmbëngulur në jetën time të vërtetë, refuzova ti shkel ato ambjentet që ty të njohën me burrin që ke sot. Unë nuk e dëgjova këshillën urdhërore të Verës, “merre për burrë atë se ia vlen” sepse pretendoja që njeriun e jetës ta zgjidhja vetë, me dashuri, me ndjenjë reciproke dhe respekt. Por ti e bëre. Të lumtë ty. Kompromiset me jetën deri në këtë pikë duhet të duan shumë forcë.DUKE E HAP HAPSIREN REK LA MUESE ME POSHTE JU KENI MUNDESI TE LEXONI LAJMIN E PLOTE

 

Nuk u realizua ëndrra imë Alketa sepse unë nuk e njoh Kryeministrin e Shqipërisë. Nuk e kam takuar kurrë dhe ai as e ka idenë se kush jam unë. Nuk i njoh as bashkëshorten që mbrëmë ti the se e ke njohur vite më parë. Kryeministri nuk do të lëvizte as gishtin e vogël për mua e jo më të më presë sa herë të dua unë në zyrën e tij. Ai as do më hidhte sytë kurrë e jo më të më thoshte ndonjëherë, “e dashur, hap gojën, çfarë do”. A bashkëshortja e tij. Punoj shumë pra, por jam e ndershme në punë dhe njerëz si unë këta nuk i duan.Lajmi i plote ne hapsiren me poshte.

Advertisement

Advertisement