Lajmet e fundit

Goditje e madhe për Monikën dhe Metën, SPAK kërkon arrestimin e kandidatit të LSI

 

Goditje e madhe për Monikën dhe Metën, SPAK kërkon arrestimin e kandidatit të LSI

 

Nëse e keni harruar, na lejoni t’ju kujtojmë se kandidati për deputet i LSI-së, Etjon Joka u kap mat pak ditë para zgjdhjeve të 25 prillit duke blerë vota në emër të Kryemadhit.

 

Ditën e sotme SPAK i ka kërkuar policisë së shtetit përmes një shkrese zyrtare që të arrestojnë kandidatin e LSI-së për këtë veprime. Nga ana tjetër, GJKKO ka refuzuar kërkesën e Jokës për heqjen e masës ‘arrest me burg’.DUKE E HAP HAPSIREN REK LA MUESE ME POSHTE JU KENI MUNDESI TE LEXONI LAJMIN E PLOTE

 

Kujtojmë se video e tij ku vërtetohet blerja e votës për 100 dollarë për plot 100 persona u transmetua në emisionin investigativ “STOP”.