Lajmet e fundit

Edi Rama: S’i kuptoj ata që ikin jashtë, ne s’na mungon asgjë!

 

Edi Rama: S’i kuptoj ata që ikin jashtë, ne s’na mungon asgjë!
Shty’p hapsiren rek.lamuese me poshte per te ndjekur videon ↓↓ artikulli vazhdon..

 

I ftuar në emisionin “Open” mbrëmjen e djeshme kryeministri Rama ndër të tjera u pyet se a do të kurohej në Shqipëri nëse do të infekohej me koro.navirus, apo do të shkonte në Turqi. Përgjigjja e tij ishte se patjetër do të kurohej në spitalet shqiptare, pasi këtu “nuk na mungon asgjë’. Madje në një moment ai tha se është e pakuptimtë që disa qytetarë zgjedhin të kurohen jashtë vendit.

 

Rama u shpreh:
Pa asnjë problem do të ishte trajtimi këtu. Nuk i kuptoj ata që ikin jashtë. Në rastin e Cov.id, në spitalet tona s’mungon asgjë që e kanë spitalet jashtë, qoftë nga kurat deri tek aparaturat. Mjekët janë në nivelin e duhur. Shefja e epidemiologjisë, Silva Bino la veten në dorë të tyre, dhe ja ku është, shumë mirë.