Lajmet e fundit

A E Dini Se Çfarë Do Të Thotë Kur Ju Kruhet Pëllëmba E Majtë Ose E Djathtë – Ky Është Kuptimi I Vërtetë

Advertisement

 

Advertisement

Besimet popullore ndryshojnë, por këto janë disa nga më të përfolurat. Sipas besimit popullor, nëse kruan dorën e djathtë, do të thotë se do të japësh para, dhe nëse kruan dorën e majtë, do të marrësh para.
Shtyp hape.siren rekl.amuese më poshtë dhe shikoni lajmin e plotë:

 

Besimet nuk mbarojnë këtu. Nëse doni të kurseni para, duhet të fërkoni flokët me pëllëmbë dhe të thoni: “Sa më shumë flokë, aq më shumë para”. Sipas disa besimeve, kruarja e dorës së djathtë nënkupton shtrëngimin e dorës me dikë që njihni.
Nëse ju kruhen gishtat – do të martoheni së shpejti. Një shenjë se dikush po ju përgojon është nëse ju kruhet veshi i majtë. Nëse gërvishtni dorën e djathtë, do të thotë se dikush po ju lavdëron. Nëse shputat tuaja kruhen, do të thotë se po shkoni diku.

Advertisement
Advertisement
mgid.com, 793143, DIRECT, d4c29acad76ce94fgoogle.com, pub-2441454515104767, RESELLER, f08c47fec0942fa0

 

Kruarja e bërrylit të majtë do të thotë që ju presin lajme emocionuese, ndërsa e djathta parashikon lajme të trishtueshme.
Shtyp hape.siren rekl.amuese më poshtë dhe shikoni lajmin e plotë:

Advertisement

Advertisement