Lajmet e fundit

U Martuan Dhe Iken Nga Televizioni / Keto Jane 5 VAJZAT VIP Qe U Bene Shtepiake Me Kohe Te Plote

 

Sapo mbi krye vendosën kurorën që i shpalli më të bukurat e vitit kur konkurruan nëpër konkurse bukurie, të shpallurat miss synuan menjëherë botën skenës e televizionit dhe modelingut. Në mos kishin shkollat specifike, eksperiencën apo aftësitë, kishin një armë shumë të forte, të cilës kamera nuk i rri indiferente: pamjen.

 

Të cilën e vunë sakaq në funksion të së ardhmes së bujshme në ekran. Eralda Itaj, Irsa Demneri, Matilda Mecini kanë qenë ca vite të shkuara fytyra shumë të njohura, të bukura po e po. Por ashtu siç e nisën vrullshëm, ashtu edhe u tërhoqën që të treja, menjëherë pasi u martuan dhe lindën fëmijë, duke iu përkushtuar tërësisht familjes.
Tani për to dëgjon rrallë e më rrallë dhe pak e më pak. Nuk janë tërhequr vetëm nga ekrani. Nuk i ndesh as në jetën virtuale të Facebook-ut apo Instagramit. Tani misset e dikurshme janë vetëm për familjen dhe fëmijët. Jeta publike ishte e bukur aq sa zgjati.
Eralda Hitaj

 

E krahasuar aq shpesh me Angelia Jolie, Eralda do ishte po aq e buku edhe sikur ne botë të mos ekzistonte një e ngjashme me të. Në periudhëm e saj të artë Miss Universe Albania, e preferuara e Fadil Berishës, pushtoi banera e kopertina revistash. Dora që i dha fotografi i njohur e katapultoi Erën si modelen më të kërkuar jashtë dhe brenda vendit, duke i siguruar deri edhe një kontratë me “Rolex”.
Sytë e kaltër dhe buzët mishtore ishin perfekte për të qenë imazh i një kompanie kafeje, që do ta shpërndante portrerin e saj në të katër cepat e Shqipërisë, duke e kthyer në fytyrën perfekte për të qenë edhe imazh i freskët televiziv.

 

Edhe pse Era me natyrën e saj të druajtur prej vajze të mirë nuk kishte ndonjë aftësi të spikatur prej prezantueseje që s’i mbyllet goja, Top Channel e uli Erën në mes të studios së Top Select, duke i orfuar kësisoj një karrierë të sigurt televizive në të ardhmen.
Vetëm se bashkë me karrierën televizive erdhi dhe familja. Nga bashkëjetesa e gjatë me një futbollist erdhi në jetë djali i tyre Amar, duke i ndërruar kursin e jetës me 180 gradë.
Era u rikthye pas lindjes sërish në televizion, por vetëm pak kohë më pas u zhduk njëherë e përgjithmonë nga prozhektorët e studiove televizive dhe filloi një jetë të re në Gjermani, pranë partnerit të saj. Puna që bën tani, në një kompani rehabilitimi për fëmijët, të rinjtë dhe familjet në nevojë, nuk ka asnjë lidhje me ekranin, modelingun e median.
Por siç dhe Era është shprehur, kjo ishte sakrifica që i duhej të bënte për të birin dhe ai që zgjodhi ishte vendi më i mirë për të, edhe pse mamit të tij iu desh të braktiste karrierën që sapo e kishte filluar.
Irsa Demneri
Kaçurrelsja me sy jeshilë, Irsa Demneri, ka mbetur edhe sot, që është nënë e dy fëmijëve, një nga vajzat më të bukura të shpallura miss.

 

Ndoshta ngaqë në portretin e saj çdo gjë ishte natyrale apo ngaqë karakteri i saj nuk bërtiste për vëmendje, por e tërhiqte vetiu, ajo e zuri shpejt vendin nëpër skena. Herë si prezantuese, herë si modele e herë si e ftuar, Irsa po krijonte një figurë të preferuar televizive me pamjen dhe natyrën e saj të qetë. Por studimet për shkenca politike ishin shkëndija e parë që karriera televizive e Irsës nuk do zgjaste shumë.
Kapakun ia vuri martesa, që u përfol aq shumë, për shkak se partneri i saj ishte nipi i një politikani të njohur. Pas martesës dhe lindjes së fëmijës së parë e pastaj të dytë, për Irsën dëgjuam gjithmonë e më rrallë. Tashmë është tërhequr tërësisht nga jeta publike. As foto, as intervista e as panele televizive.
Matilda Mecini

 

E shpallur si Miss Universe Albania në vitin 2008, Matilda Mecini nuk ngeli në hije. Një ndryshim flokësh alla Marilyn Monroe dhe ca foto të realizuara me mjeshtëri nga Fadil Berisha gjatë konkursit të Miss Universe në Vietnam, e kthyen menjëherë në personazh, tamam në kohën kur statusi i misseve kishte filluar rënien e madhe. Dhe Matilda nuk humbi kohë për ta shfrytëzuar.Lexo lajmin e plote KE TU .