Lajmet e fundit

Ky është 23-vjeçari që u v ra sonte te “Ujëvara e Mirushes” në Klinë

 

Pas të shtënave me a rmë në Klinë, një person ka humbur jetën dhe një tjetër është pIagosur.

Sinjali mëson se personi që u vra sonte është Fazli Hoxha, 23 vjeç nga fshati Gollubovc i Malishevës.

Rastin e ka konfirmuar edhe zëdhënësi i Policisë së Kosovës për rajonin e Pejës, Fadil Gashi.

 

“Në 20:43 minuta policia është njoftuar se ka të shtëna me a rmë z jarri dhe dyshohet për të pIagosur. Me të arritur në vend të ngjarjes, është konstatu se dy persona janë të lënduar. Janë dërguar në Qendrën e mjekësisë familjare pastaj janë dërguar në emergjencën e Pejës. Pas pak kohe, mjeku kujdestar e ka konfirmuar vdekjen e njërës viktimë”, tha Gashi.