Lajmet e fundit

Monika e shqetësuar për haIIet e shqiptarëve/ Nuk kanë as 200 euro! Vajzat esk0rta, djemte nuk …

 

Në seancën e diteve parlamentare ka pasur shumë diskutime dhe debate të forta sic ndodh rëndom të enjteve. Edhe at dite deputetët tanë qanë hallin e shqiptarëve, duke filluar nga Monika Kryemadhi.Gjatë fjalës së saj në parlament kryetarja e LSI Monika Kryemadhi ka folur për të rinjtë duke e vënë theksin te përfshirja e tyre në politikë.Duke qenë se e kanë të vështirë ta bëjnë një gjë të tillë, Kryemadhi tha ata detyrohen të shkojnë në Angli për t’u bërë rojtarë të shtëpive të b’arit, ndërsa vajzat esk0rta. Asgje me shume, e shifni cpo nodh ne massazh. Per

 

“Për tu rikthyer tek ministrja e Rinisë, Buzhaqi, më fal për mbiemrin por duhet të kuptosh një duhet të kuptosh një gjë e nderuar që një i ri të kandidojë për deputet në bazë të sondazheve dhe shoqatave që janë të lidhura me qeverinë, një partie politike i kushton 100 euro një votë.Nëse një i ri duhet të bëhet deputet, i duhet një milionë euro për të hyrë parlament.Shty’p hapsiren rek.lamuese me poshte per te ndjekur videon ↓↓ artikulli vazhdon..

 

Një ri shqiptar sot nuk ka as 200 euro në xhep por i hipin kamionëve për të qenë rojtarë në shtëpitë e ba,rit në Angli apo Spanjë apo vajzat shqiptarë për tu bërë eskorta të kri,mine,lëve të dr,ogës në Shqipëri”, u shpreh Kryemadhi.Shty’p hapsiren rek.lamuese me poshte per te ndjekur videon ↓↓ artikulli vazhdon..

 

Në fjalën e saj në Kuvend Kryemadhi u ndal tek kriiza energjetike si edhe tek çështja e inceneratorëve. Ajo u shpreh se përgjegjës kryesor për kriizën energjetike në vend është qeveria, duke filluar nga kryeministri Edi Rama.