Lajmet e fundit

Ka një vit pa hequr vetullat dhe mustaqet/ Flet 31-vjecarja: Meshkujt më shajnë kur kaloj në rrugë…

 

31-vjeçarja Eldina Jaganjac, ndryshe nga femrat që kujdesen ncc çdo detaj në pamjen fizike, prej më shumë se 1 viti nuk ka pastruar as mustaqet dhe as vetulla!

 

Kjo, sipas saj, nuk e ka bërë aspak që të ndihet më pak femërore. Madje ajo ka shtuar se vendimi që ka marrë për të dalë nga turma, i ka dhënë më shumë vetëbesim.

 

Ndërsa ajo u rrit, u frustrua nga fakti që gratë pritet të shpenzojnë më shumë kohë dhe para për të ruajtur pamjen e tyre përmes heqjes së qimeve sesa meshkujt.

 

Por, nga ana tjetër ajo pranon se burrat në Danimarkë e kanë ofenduar në rrugë. Ajo shtoi se vëren burra që shikojnë vetullat e saj sikur të ketë një “kokë tjetër”.