Lajmet e fundit

Kjo Recetë Pastron Mushkëritë E Duhanxhinjve

 

Pirja e duhanit është një nga zakonet më të këqija dhe që ka ndikim në çdo organ të trupit të njeriut.
Duhani është veçanërisht i dëmshëm për mushkëritë dhe është një nga shkaktarët kryesor të kannceriit.

 

Për shkak të duhaniit zhvillohen sëmundje të tilla si astmaa dhe bronkiiti. Ekspertët mjekësorë rekomandojnë këtë pije natyrale për të reduktuar efektet negative të duhaniit.
Kjo recetë është shumë e dobishme sidomos për ata të cilët janë duhanpirës për më shumë se pesë vite.

 

Përbërësit: Pak rrënjë xhenxhefili, 2 lugë çaji shafran, 400g hudhër, e qëruar dhe e copëtuar, 1l ujë 400gr sheqer kafe
Përgatitja:Vendoseni ujin në një tenxhere dhe ngroheni atë, shtojeni sheqerin brenda. Pasi të vlojë uji shtoni edhe përbërësit e tjerë.

 

Vlojeni për pesë minuta, dhe largojeni nga zjaarrii dhe prisni derisa të ftohet në një temperaturë të dhomës. Vendoseni lëngun në një shishe qelqi dhe futeni në frigorifer.
Merrni 2 lugë çaji nga kjo pije çdo ditë në mëngjes në stomak bosh dhe dy në mbrëmje pas ushqimit të fundit. Rezulatet do ti vreni menjëherë.