Lajmet e fundit

Nuk kishte ndodhur me pare/ Arditi merzitet keq me publikun e se dieles shqiptare: Ika do dal…

 

E dini pse jemi 30 vjet mbrapa të tjerëve në Europë ne? Sepse nuk na e ka fajin as Enveri, as Saliu as Fatosi apo Rama dhe askuhs tjetër, por sepse ne jemi popull i pagdhëndur që gjithmonë zgjedhim të kundërtën e asaj që duhet.Një nga momentet më të rëndësishme në “Shihemi në Gjyq” është votimi i publikut.

 

Situata mes bashkëshortëve Bedrie e Marjeta që kanë ardhur në rubrikën e “E diela shqiptare” në Tv Klan për shkak se rrezikojnë të mbeten pa shtëpi për shkak të një kredie, hasi në një gjuhë të pahijshme.Bedriu, i cili akuzon bashkëshorten për këtë kredi që ajo pranoi të ndihmonte të afërmin e saj duke lënë si garanci shtëpinë e tyre, e ofendoi duke përdorur fjalë të rënda për një bashkëshorte.Shty’p hapsiren rek.lamuese me poshte per te ndjekur videon ↓↓ artikulli vazhdon..

 

Të bindur se publiku do të përkrahte Marjetën për shkak të sjelljes së bashkëshortit, Ardit Gjebrea dhe Eni Çobani pritën me siguri animin e peshores. Por publiku i habiti të dy jo pak sepse i dha të drejtë Bedriut, duke shkaktuar revoltimin e moderatorit, i cili u largua nga salla.Eni Çobani: Jemi pak të befasuar nga votimi sepse duke parë një burrë kaq agresiv… Ardit Gjebrea: Do doja ta vazhdoje vetë seancën e ndërmjetësimit sepse me këtë votim unë nuk mund të qëndroj këtu.Shty’p hapsiren rek.lamuese me poshte per te ndjekur videon ↓↓ artikulli vazhdon..

 

Vazhdoje vetë seancën e ndërmjetësimit, e kam në shenjë proteste ndaj publikut.Siç sqaron më tej Eni Çobani, sigurisht që publiku është i pacenueshëm në vendimin e tij, por pritshmëria e tyre qëndronte në solidarizimin ndaj Marjetës, teksa publiku u përqendrua në problematikën e ngjarjes.