Lajmet e fundit

G afa e saj po përhapet me shpejtësi/ Monika Kryemadhi lë n am, nga tërron poezinë e të madhit Fan Noli

 

Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi ditën e sotme ka zhvilluar fushatën elektorale në Vlorë, ku ka prezantuar dhe kandidatët për deputetë në këtë qarlk/

 

Teksa ka mbajtur fjalën e saj para qytetarëve Kryemadhi ka recituar disa vargje nga vjersha e Fan Nolit, “Anës lumenjëve”, por e ka nga tërr uar duke thënë se është vjersha e Migjenit.

 

Mirëpo Kryemadhi e ka kuptuar menjëherë ga bimin dhe për ta “nd requr”, ka dalë në një video me Luan Ramën, ku thotë “Luan nuk merrem më me poezi, se edhe sot në Vlorë që doja të recitoja Fan Nolin e ngat arro va me Migjenin, kshu që po ti le ty poezitë”.