Lajmet e fundit

U infektuar me k0r0nav!ruis, aktorja e bukur Monika Lubonja u bën apelin drithërues shqiptarëve: Mos u puthni e përqafoni se nuk janë kohë të lehta!

 

Nëpërmjet një postimi në rrjete sociale, Monika Lubonja ka bërë të ditur se është karantinuar në shtëpi, pasi ka dalë pozitive me C0vid.Por përpos kësaj, aktorja e mirënjohur me këtë status dëshiron të japë një mesazh shumë të rëndësishëm për këto ditë pandemie që po kalojmë.Shty’p hapsiren rek.lamuese me poshte per te ndjekur videon ↓↓ artikulli vazhdon..

 

Monika tregon sesi shumë njerëz të papërgjegjshëm japin duart me njëri-tjetrin, puthen e përqafohen duke mos i interesuar aspak se në këtë mënyrë po përhapin virusin. “Për mua si individ, si qytetare mos të treguarit për prekjen nga Covid është baraz me v ra sje”-shprehet Monika e indinjuar për këtë fenomen papërgjegjshmërie që po ndodh.Shty’p hapsiren rek.lamuese me poshte per te ndjekur videon ↓↓ artikulli vazhdon..

 

Postimi i plotë: Jam e mbyllur në shtëpi, duke u kuruar nga COVID.
Sigurisht që kjo është një tjetër lloj lu fte dhe të gjithë kemi për t’u përballur me këtë lu ftë të re.
Por ajo që sot më bëri të ulem, e të shkruaj këtë mesazh është një fenomen që po ndodh me ne.
Me dashje ose pa dashje ne po vrasim njëri – tjetrin duke mos e treguar që jemi të prekur nga C0VID.
Vemi deri aty sa ulemi me njëri – tjetrin, pijmë kafe, shkojmë dhe për dreka, a darkojmë, qeshim e qajmë, madje kur ndahemi për të treguar që e duam shumë njëri- tjetrin i japim dorën dhe s’mjafton kjo, po në fund e puthim, po, po e puthim fort, madje më fort, aq fort sa i rrasim buzët tek faqja e shokut /shoqes apo dhe mikut si për ti dhënë një urim zemre “e gëzofsh”. Zot na jep forcë!