Lajmet e fundit

Frika e shpalljes “non grata”, Meta hidhet në sulm: Kam raport të jashtëzakonshëm me SHBA, e kam idhull Kushtetutën e tyre…

 

Ilir Meta duket se i trembet fatit të Sali Berishës. Zërat se ai do të jetë “non grata” po shtohen dhe Meta është hedhur në sulm për të propaganduar se raportet e mira i ka në Uashington dhe jo në ambasadë. Madje ai u shpreh se Kushtetutën amerikane e ka iudhull.Shty’p hapsiren rek.lamuese me poshte per te ndjekur videon ↓↓ artikulli vazhdon..

 

“Kemi shqiptarë me integritet kemi dhe nga të tjerët. Këtu kemi edhe italianë edhe gjermanë dhe amerikanë. Unë kam një raport të jashtëzkonshëm me SHBA dhe Kushtetutën e SHBA e kam idhull. Mund të siguroj çdo qytetar të Shqipërisë dhe të SHBA që marrëdhënia e Metës me SHBA është perfekte sepse asnjëherë nuk i kam vënë pra faktit të kryer. Gjithmonë ka dashur ti lajmëroj dhe paralajmëroj dhe gjithçka është e dokumentuar për të parandaluar këto raporte të zeza. Se si kanë vendosur dhe ndikuar çështja e tyre, qoftë ata qoftë të caktuar të BE. Ilir Meta do i kishte të pamundur të bënte 140 vota edhe pa ndihmën e Uashingtonit”, tha Meta.

 

Edhe pse i ka sulmuar dhe anatemuar, Meta tha në një intervistë për Sokol Ballën se ai është politikani që ka pasur raportin më korrekt me ndërkombëtarët.Shty’p hapsiren rek.lamuese me poshte per te ndjekur videon ↓↓ artikulli vazhdon..

 

“Raportin tim në politikë e kam me shqiptarët jo me ndërkombëtarët. Nuk ka besoj politikan më korrekt sesa Ilir Meta me ndërkombëtarët se kam qenë gjithmonë shumë i qartë, kjo bëhet, kjo s’bëhet. Ilir Meta ka thënë shoh një plan për ta lënë Shqipërinë pa GJK. Më thanë joo. E garantojmë ne. Po të mos ishte Ilir Meta, edhe 20 vite të tjera do ishim pa Gjykatë Kushtetuese. Kemi shqiptarë me integritet, kemi dhe ashtu të tjerë. Ka edhe gjermane, amerikanë, italinë të tillë. Mund të siguroj çdo qytetar se marrëdhëniet e mia me SHBA janë perfekte sepse asnjëherë nuk i kam gënjyer. Gjithmonë kam dashur ti paralajmëroj. Çdo gjë është në mënyrën më të ndershme. Sesi kanë gjykuar është çështja e tyre”, tha ai.