Lajmet e fundit

Zieni 4 limona në mbrëmje dhe e pini spo te zgjoheni ne mengjes..!? Keto jane problemet qe trajton..!?

 

Kjo është një recetë e vjetër nga Gjermania që forcon imunitetin, parandalon kolesterolin e lartë, pastron mëlçinë jashtëzakonisht në mënyrë efektive dhe parandalon formimin e gurëve në veshka. Receta është shumë e thjeshtë dhe efekti i saj është i mahnitshëm.

 

Përbërësit: 4 limonë të qëruar, xhenxhefil rreth 4 cm ose dy lugë çaji të grira, katër thelpinj të mëdhenj hudhre, 2 litra ujë.

 

Procedura: Lani mirë katër limonë dhe më pas pritini në copa më të vogla. Qëroni një huder, grijeni atë dhe shtrydhni lëngun Shtoni limonët dhe xhenxhefilin. Përzieni derisa të merrni një përzierje kompakte.

 

Pastaj derdhni përzierjen në një tigan ose tenxhere, shtoni ujë dhe përzieni vazhdimisht derisa të vlojë. Kur të vlojë, vendoseni menjëherë tavën mënjanë, mbulojeni dhe lëreni të ftohet. Pastaj kullojeni përzierjen mirë përmes garzave ose një kulleseje dhe ruajeni lëngun që rezulton në shishe qelqi ose kavanoza. Ruhet në frigorifer.

 

Përdorimi: pini një gotë çdo mëngjes para mëngjesit, dhe pastaj një gotë pas çdo vakt. Ju mund ta përsërisni këtë për dy deri në tre javë, me një pushim të detyrueshëm prej shtatë ditëshe.