Lajmet e fundit

Zhaklin Lekatari i përvishet Rezarta Shkurtës: Si nuk ke turp që promovon figurën e Enverit

 

Ditën e djeshme, Rezarta Shkurta postoi një shkrim për Enver Hoxhën.

 

Mes kontrastit të ditëve të sotme dhe jetës në kohën e regjimit komùnist të supòzuar në fjalët dedikuar ish-diktàtorit, komenti i Rezartës për gjithçka shkruhej, ishte: “Kaq kisha…”

 

Si një nga temat më delíkate për shqiptarët dhe duke iu referuar edhe fjalisë përmbyllëse të shkrimit:DUKE E HAP HAPSIREN REK LA MUESE ME POSHTE JU KENI MUNDESI TE LEXONI LAJMIN E PLOTE…

 

“Na fal Enver”, reagimet kundër këngëtares kanë qenë të shumta. Një qendrim i àshpër ka ardhur nga Zhaklinë Lekatari, e cila ndër të tjera shkruan:

 

“Sipas mendimit tim, propàganda të tilla duhen dénuar me ligj.” Ajo e ka cilësuar si ‘tùrp’ promovimin e figurës së ish-diktàtorit, siç ndodhi në rastin e Rezartës.Shty’p ha psiren rek.lamuese me poshte per te lexuar lajmin ne vazhdim.. ↓↓

 

Vetë Rezarta nuk ka reàguar lídhur me komentin e Zhaklinës, megjithatë kjo nuk është hera e parë që këngëtarja përbàllet me situata të tilla. Kjo, pasi ajo poston jo rrallë herë kujtime, dedíkime ose edhe thjesht foto të ish-diktàtorit ose bashkëshortes së tij.