Lajmet e fundit

Nuk Është Parë As Dëgjuar N Donjëherë, Nëna Lind Fëmijën Dhe Pas 2 Ditësh Merr Lajmin Që Nuk E P Riste K Urrë

Advertisement

 

Nuk është parë as dëgjuar ndonjëherë, nëna lind fëmijën dhe pas 2 ditësh merr lajmin që nuk e priste kurrë
Qendra për akses dentar ka perjetuar eksperiencen unike me Isla-Rose, e cila ishte “pacientja më e re” që kishin parë ndonjëherë.
Shtyp hape.siren rekl.amuese më poshtë dhe shikoni lajmin e plotë:

 

Kjo vajzë vetëm 12 ditëshe, ka hequr dhëmbin me të cilin ka lindur. Mamaja e Isla-Rose Heasman, Jasmin, nga Plymouth, Devon SHBA, tha se ajo kurrë nuk priste që vajza të shkonte tek dentisti në një moshë kaq të re.
Shumica e foshnjave fillojnë të kenë dhëmbë duke filluar nga muaji i 6-të i jetës, por ka edh e raste kur ato nisin të dalin më herët se kjo periudhë apo pas një viti.
Shtγ’p hapsiren rek.lamυese me pσshte per te ndjekυr videσn ↓↓ artikυlli vazhdσn..

Advertisement

 

Isla-Rose iu dha një krem mpiksës para procedurës si rezultat i të qenit shumë e për t’ju dhënë anestetik.
“Më duhej të dilja nga dhoma duke qarë, sepse nuk mund ta shihja princeshën time me dhimbje. Duket e çuditshme që ajo të mos ketë dhëmbin tani,” shtoi ajo.
Shiko Fotot:
Shtyp hape.siren rekl.amuese më poshtë dhe shikoni FOTOT:
Isla-Rose Heasman was born with one formed tooth sticking out of her lower jaw. – at just 12-days-old. See SWNS story SWTOOTH; But the tot’s tooth was wobbly and had to be removed, so Isla-Rose was almost straight out the womb and into the dentist’s chair. Isla-Rose’s mum, Jasmin, from Plymouth, Devon, said she “never expected” to have to take her daughter to the dentist at such a young age. Jasmin took her daughter to the Seven Trees Dental Access Centre in the southern city and was told Isla-Rose was the youngest patient they had ever treated. Because of her age, dentists could Isla-Rose any anaesthetic – so they rubbed her gums with numbing cream before the procedure. Jasmin said: “She had to have it taken out as it was wobbly. She was braver than me, she didn’t really cry. “I had to go out of the room crying because I couldn’t stand seeing my princess in pain “It looks weird her not having a tooth now.”

Advertisement
Advertisement
Advertisement
mgid.com, 793143, DIRECT, d4c29acad76ce94fgoogle.com, pub-2441454515104767, RESELLER, f08c47fec0942fa0
Advertisement