Lajmet e fundit

Gjergj Leka përlot me dedikimin për nënën/ Më fal o ma, s’ta dhashë dot puthjen e fundit

 

Kantautori i njohur Gjergj Leka reaguar për humbjen e nënës së tij Rozmari Jorganxhi. Në një reagim në rrjete sociale, Leka i kërkon ti bëjë ha llall fajet ndërsa duket i p rekur që nuk ia doli ti japë puthjen e fundit.

 

“Më ike e nuk të dhashë puthjen e fundit. Mezi po prisje të bashkoheshe me babin dhe pikërisht sot në ditëlindjen e tij u ngjite lart. Mi bëj hallall të gjitha fajet!”, shkroi kantautori.

 

Dirigjentja e parë shqiptare, Rozmari Jorganxhi ndërroi jetë në moshën 83-vjeçare dhe prej vitesh jetonte në Trieste të Italisë.