Lajmet e fundit

Besi tregon historinë prekëse me Ijen/ Na përloti

 

Aktori i dashur per publikun, Bes Kallaku ne emisionin e mengjesit ne Ora News dhe ka treguar nje histori qe nuk e kishte treguar me perpara ne lidhje me gjyshen e tij, Ijen.

 

“Mua me ka rritur Ija, Ija eshte gjyshja ime. Prinderit une i kam pas ne Has deri ne 6-7 vjec me ka mbajtur Ija, ne momentin qe kam mbaruar gjimnazin, diten e fundit, deri 22 vjec kam ndejtur ne Bubq dhe kam fjet me Ijen dhe te shtepia, te soba ngjitur ishin divanet qe i mbanin ne fshat dhe per te fjetur me Ijen hapnim divanin dhe une flija nga muri”, tha ai.