Lajmet e fundit

Ai njeri është engjëll/ Këngëtarja shqiptare ngre në qiell Ardit Gjebrenë: S’e keni idenë sa më ka ndihmuar…!!

Advertisement

 

Këngëtarja Mihrije Braha në emisionin e “E Ardhmja Është Vajzë” foli për vështirësitë me të cilat është përballur në jetë.

 

Mihrije u ndal edhe tek l uf ta që përjetoi Kosova dhe bast isjen e shumë familjeve shqiptare në Kosovë nga u sh tria serbe..Shty’p hapsiren rek.lamuese me poshte per te ndjekur videon ↓↓ artikulli vazhdon..

 

“Në atë kohë na humbi kontakti me familjen. Për ato 72 ditë unë jetën e kam jetuar si në ajër. Diçka e pabesueshme. Dita e çl irimit dhe kthimi jonë në Kosovë ka qenë nja nga ditët më të suksesshme të popullit shqiptar. Edhe pse shtëpitë i kishim të dje gur të gjithë filluam të lumtur nga zero..Shty’p hapsiren rek.lamuese me poshte per te ndjekur videon ↓↓ artikulli vazhdon..

Advertisement
Advertisement
Advertisement
mgid.com, 793143, DIRECT, d4c29acad76ce94fgoogle.com, pub-2441454515104767, RESELLER, f08c47fec0942fa0

 

Ka qenë një periudhë e vështirë sepse kemi vuajtur. Ka qenë një kohë kur nuk e dija se ku e kisha familjen. Në një nga momentet kam telefonuar Ardit Gjebrean të interesohej se tek Radio Televizioni Shqiptar të njoftonte nëse dikush e dinte se ku është familja e Mihrije Brahas. Aty është bërë edhe njoftimi. Pasi jemi çl iruar është kur më treguan familjarët që pasi e kanë parë, kanë mësuar se unë isha gjallë”, shprehet ajo.

Advertisement
Advertisement