Lajmet e fundit

Me kë e ka vallë? Kush është mashtruesja që ju kujtua Arbana Osmanit?

Advertisement

 

Moderatorja Arbana Osmani ka shpëndarë në Instastory foton e një mini seriali të transmetuar në Netfix,të quajtur “Inventing Anna”
Për ata që nuk e kanë parë,”Shpikja e Anës”(pëkthyer në shqip) tregon historinë e vërtetë dhe të pabesueshme të Sorokin,një 20-vjeçare e cila u paraqit si një trashgimtare e pasur Gjermane në qytetin e NewYork-ut me emrin Anna Delvey.

 

Ajo mashtroi me sukses miqtë dhe bankat e mëdha nga qindra mijëra dollarë përpara se të dënohej për vjedhje të madhe.
Por të rikthehemi në temën tonë.
Arbana në posterin e filmit ka shkruar:”Kjo më kujton një vajzë që kam njohur”

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
mgid.com, 793143, DIRECT, d4c29acad76ce94fgoogle.com, pub-2441454515104767, RESELLER, f08c47fec0942fa0

 

Me kë e ka ajo?
Nga ajo që kuptojmë është se edhe Arbana paska pasur një shoqe gënjeshtare dhe mashtruese e cila është hequr si dikush që nuk është.

Advertisement