Lajmet e fundit

Detaje rrëqethëse nga tragjedia e familjes Josifi: Blertës i numëroheshin brinjët si një fëmijë afrikan, ja sa ditë s’kishte ngrenë

Advertisement

 

Më 2 korrik, kryeqyteti dhe e gjithë Shqipëria mbeti pa fjale nga lajmi i humbjes së nënë e bijë, Zhaneta dhe Anisa Josifi.

 

Gratë e familjes Josifi, ku përfshihet dhe Blerta, e cila arriti të mbijetonte, janë vetëf lijuar duke mos u shqyer me shpresën se do të ringjalleshin.Sakaq zoti Kristollari shtoi se gjendja e vajzës së mbijetuar, Blertës, është duke u përmirësuar.DUKE E HAP HAPSIREN REK LA MUESE ME POSHTE JU KENI MUNDESI TE LEXONI LAJMIN E PLOTE…

 

“Kam mësuar që media është hedhur në su lm, disa janë të vërteta e disa jo. Mesa kuptoj kur bashkëpunojnë të gjitha organet e shtetit Shqiptar problemi duhet të zgjidhet deri në fund.Ato që keni parë në shtyp unë s’kam shkuar në spital. Gjendja e saj këto ditë po stabilizohet, të rrish 40 ditë pa ngrënë të bie rezistenca. Janë aty i ka pol icia ato librat që gjenden tek Selvia, por edhe tek Pazari i Ri shikoni se keni ma fien e sekteve fetare”, u shpreh Kristollari.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
mgid.com, 793143, DIRECT, d4c29acad76ce94fgoogle.com, pub-2441454515104767, RESELLER, f08c47fec0942fa0

 

E shtruar në psikiatri, Blerta Josifi mund të përfundojë në burg …Ndërkohë detaje të tjera dha në studio dhe gazetarja Juli Ristani. Sipas saj, burime nga pol icia dhe spitali i kanë thënë se Blerta është gjetur tepër e dobët, aq sa i dukeshin edhe brinjët.Shty’p ha psiren rek.lamuese me poshte per te lexuar lajmin ne vazhdim.. ↓↓

 

“Mjekët ishin shumë hermetikë, por thoshin që nga ajo gjendja që pol icët, nga gjendja e shtrirë që ishte në korridor dhe tregonte me gisht atje është dhe motra tjetër. Si një fëmijë afrikan, i numëroheshin brinjët dhe e pafuq ishme.

Advertisement
Advertisement