Lajmet e fundit

I beri LIKE ne Facebook ish-të dashurës fut në sh err burre e grua, burri qull në djersë del tek Arditi, e shoqja e…!!VIDEO

Advertisement

 

Arturi ka ftuar bashkëshorten e tij, Manjolën në rubrikën “Ka një mesazh për ty” të emisionit “E Diela Shqiptare”, moderuar nga Ardit Gjerbrea, për shkak të një gabimi të tij, që ka sjellë probleme në jetën e tyre bashkëshortore.

 

Arturi rrëfeu se Manjola ka patur një histori të trishtë fëmijërie, pasi në moshën 7-vjeçare i janë divorcuar prindërit. E ëma e bra ktisi, ndërsa i ati emigroi, duke e lënë atë të jetojë me gjyshërit. Historia e tyre e dashurisë ka nisur në vitin 2000, kur ajo ishte vetëm 15 vjeç, ndërsa ai 24 vjeç. Pas 6 muajsh njohjeje, Arturi vendosi të martoheshin, por duke qenë se familjet e tyre nuk e pranuan këtë marrëdhënie, e rrë mbente të dashurën e tij. Pavarësisht të gjithë sfidave dhe peripecive që iu deshën të përballeshin, ata i fuqizonte dashuria e tyre. Ata sollën në jetë dy fëmijë, Samantën dhe Rein dhe ishin një familje e lumtur.

 

“Unë e falenderoj Manjolën si grua e si nënë sepse bën sa krifica tej mase. Ajo mundohet që të na bëjë të lumtur, të punojmë, të mundohemi që t’i plotësojmë fëmijëve çdo kusht”, shprehu vlerësimin për bashkëshorten e tij Arturi.

Ai rrëfeu se ajo është xheloze, pasi rreth një dekadë më parë, e ka tra dhëtuar kurorën bashkëshortore dhe Manjola e zbuloi, por për hir të familjes dhe dashurisë e fali, duke lënë gjithçka pas. Por jetesa e qetë familjare nuk zgjati shumë, pasi Arturi i bëri “like” në Facebook ish të dashurës së tij. Kjo ishte një “t hikë pas shpine” për bashkëshorten e tij, pasi mendoi se po e tr adhëtonte sërish.

 

Pavarësisht kërkesave të vazhdueshme të tij për falje, debatet mbizotëronin në familjen e tyre. Arturi e pranon që e ka lën duar bashkëshorten, prandaj dhe e kishte ftuar sot në rubrikën “Ka një mesazh për ty”. “E l ndova, por nuk duhej sepse e ka l ënduar jeta. Iu nda nga jeta i ati dhe gjyshja që e kishte rritur”, tha i penduar Arturi.

Advertisement

Manjola e ka përjetuar dhe e di se çfarë do të thotë divorci për fëmijët, ndaj është munduar që ta mbajë të lidhur fortë këtë familje. Para pak ditësh ajo festoi datëlindjen dhe vendosi që ta hidhnin pas edhe këtë histori, me shpresën se nuk do të përsëritej më.

Por Arturi ndjente sërish nevojën për t’i kërkuar falje dhe për t’i rifituar besimin, e humbur për të dytën herë.

“Më vr au që humba besimin tek ime shoqe. Atë besim sa më duhet ta rikthej? A duhet kohë? Prandaj i kam sjellë një mesazh që të më besojë që unë jam ai Artur siç më ka dhe nuk e tra dhtoj e nuk kam për ta tra dhëtuar. E dua dhe do e dua për gjithë jetën!”, u shpreh ai.Shty’p hapsiren rek.lamuese me poshte per te ndjekur videon ↓↓ artikulli vazhdon..

Advertisement
Advertisement
mgid.com, 793143, DIRECT, d4c29acad76ce94fgoogle.com, pub-2441454515104767, RESELLER, f08c47fec0942fa0

 

Manjola pranoi ftesën për të qenë pjesë e rubrikës “Ka një mesazh për ty” dhe erdhi në studion “E Diela Shqiptare”. E pyetur se kush mund të ketë një mesazh për të, ajo tha se nuk e di, por kur pa në ekranin e murit ndarës bashkëshortin e saj, shprehu lumturi.

Arturi – Dua të të përshëndes për sak rificat që ti bën dhe vazhdon të bësh për familjen tonë. Për mua je një bashkëshorte shumë e mirë dhe një nënë e mrekullueshme, pavarësisht që unë të kam lë nduar. Prandaj të solla, të të jap këtë mesazh.

Unë të kam lë nduar, por ishte një veprim i pavetëdijshëm. Unë të kërkoj ndjesë. Pas vd ekjes së babait dhe gjyshes, ti shpeshherë ma ke thënë dhe shprehesh: Artur a më do? Manjol! Unë të dua përgjithmonë!Shty’p hapsiren rek.lamuese me poshte per te ndjekur videon ↓↓ artikulli vazhdon..

 

Manjola – Dashuria ime!

Arturi – Ti për mua je gruaja dhe nëna më e mirë. Të më falësh për “like” që kisha bërë dikur në një vend.

Advertisement

Manjola – Nuk ka rëndësi fare!

Arturi – Unë të dashuroj dhe për mua je gruaja ime më e lumtur!

Manjola – Edhe unë të dashuroj!Ndiqen! videon per te kuptuar se per qfare behet fjale:Ju ftojmë të hapn! market!ngu^n për pak sek’onda dhe shfaqen pamjet ekskluz!ve…

 

Advertisement