Lajmet e fundit

Mbizotëron k*rv*ria/ Këngëtari shqiptar flet gjithë të zezat për festivalin e RTSH-së

Advertisement

 

Çdo edicion i Festivalit të RTSH-së shoqërohet me polemika… dhe gjithmonë këto polemika kanë të bëjnë me fituesin.

 

Që prej publikimit të këngëve javën që lamë pas, një nga emrat që qarkullon si fituese e këtij edicioni është ai i Anxhela Peristerit me këngën “Karma”.Shty’p hapsiren rek.lamuese me poshte per te ndjekur videon ↓↓ artikulli vazhdon..

 

Në rrjet ditën e sotme qarkulloi edhe një “votim” i jurisë së festivalit, në të cilin shpallej fituesja e festivalit dhe kjo ishte Anxhela.Shty’p hapsiren rek.lamuese me poshte per te ndjekur videon ↓↓ artikulli vazhdon..

Advertisement

 

Në një status në Instagram, ka reaguar Erik Lloshi, që është edhe konkurrent i këtij edicioni, i cili shkruan i revoltuar: “Ore, ka mbaruar festivali apo ça po ndodh? Ça turpi është ky shtet!”

Advertisement
Advertisement
mgid.com, 793143, DIRECT, d4c29acad76ce94fgoogle.com, pub-2441454515104767, RESELLER, f08c47fec0942fa0

 

Më pas ai shton: “Më vjen për të vjell që jap kontributin tim në muzikë për këtë shtet, ku mbizotëron një mendësi mediokre dhe kur*ëria! Muzika ka vd ek me kohë! S’ja vlen më!” Duket se Lloshi është irrituar me votimin që po qarkullon në rrjet dhe ka zgjedhur këtë formë për të reaguar. Nga ana tjetër nuk ka akoma një reagim zyrtar nga RTSH për këtë votim që po qarkullon në rrjet.

Advertisement
Advertisement