Lajmet e fundit

Mediu u la i lirë për tràgjedinë e Gërdecit, rrëqeth familja e vogëlushit që dha shpirt: Nuk të harrojmë ne vëlla s’bëhesh ujë ti

Advertisement

 

Avokat Geraldo Durda, vëllai i Edison Durdës, vogëlushit të vr arë teksa luante me biçikletë në rrugët e Gërdecit afër repartit ku ndodhi shpërt himi, ka reaguar pas vendimit të marrë nga GJKKO për mos rifillimin e he timeve, për Fatmir Mediun.

 

Avokat Geraldo Durda, vëllai i Edison Durdës, vogëlushit të vr arë teksa luante me biçikletë në rrugët e Gërdecit afër repartit ku ndodhi shpërt himi, ka reaguar pas vendimit të marrë nga GJKKO për mos rifillimin e he timeve, për Fatmir Mediun.

Advertisement

 

Durda i ka bërë thirrje SPAK që të aplelojnë këtë vendim të GJKKO, pasi nëse nuk do të ketë drejtësi nga organet kopetente, avokati thotë se do të ketë vetëdrejtësi. Ai shton se kjo betejë do të vazhdojë pasi gjaku i të vëllait nuk do të bëhet k urrë ujë.

Advertisement
Advertisement
mgid.com, 793143, DIRECT, d4c29acad76ce94fgoogle.com, pub-2441454515104767, RESELLER, f08c47fec0942fa0

 

“Qetesohu Eri gjaku jot nuk behet kurr uje. Mbahu, fort lali. Ka ligj po ka dhe maliq. Ka drejtesi po ka dhe vetedrejtesi. SPAK te apeloj vendimin, te shkoj ceshtja ne apel. Nuk dorezohemi,nuk terhiqemi.Beteja vazhdon”, shkruan ai në “Facebook”.

Advertisement
Advertisement