Lajmet e fundit

Studentes Shqiptare I Refuzohet Martesa Me Shtetasin Gjerman, Arsyeja Do B Efasoheni

Advertisement

 

Unaza martese, fustan nusërie, dekorime tavoline – gjithçka ka qenë gati për muaj të tërë. Por shtetasi gjerman Jona (24) nuk lejohet të martohet me të fejuarën e tij, Diellza (25). Në certifikatën e saj të lindjes mungon një vulë.
Shtyp hape.siren rekl.amuese më poshtë dhe shikoni lajmin e plotë:

 

Kjo është arsyeja pse nusja madje kërcënohet me dëbim! Dhëndri Jona për “dashurinë e tij të ndaluar” thotë: “Është si në një film h orror! Nuk mund të bëjmë asgjë”.
Shtyp hape.siren rekl.amuese më poshtë dhe shikoni lajmin e plotë:

Advertisement

 

Rikthim prapa: Studentja e marketingut Diellza vjen nga Kosova, takohet me shtetasin gjerman Jona gjatë një vizite në Gjermani në vitin 2019.Vitin tjetër ajo shkon në shtëpinë e prindërve të Jonas dhe shpejt mëson gjermanisht. Çifti duan të martohen dhe të mbledhin dokumentet e nevojshme, shkruan “Bild”, transmeton portali Shtegu.

Advertisement
Advertisement
mgid.com, 793143, DIRECT, d4c29acad76ce94fgoogle.com, pub-2441454515104767, RESELLER, f08c47fec0942fa0

 

Gjykata rajonale në Schleswig kërkon: Ambasada gjermane në Prishtinë (Kosovë) duhet të vërtetojë përsëri certifikatën e lindjes të Diellzës.Në shkurt ambasada raportoi: Dokumenti është pranuar. Por … asgjë nuk ndodh. Më 23 korrik, leja e Diellzës skadoi. Ajo mund të detyrohet të largohet në çdo kohë.

Advertisement
Advertisement