Lajmet e fundit

Gazetare dhe ‘specialiste’ në UKT, Mira Kazhani jep dorëheqjen nga posti ‘830 mijë lekësh’

Advertisement

 

Skandali se dy gazetaret Bieta Sulo dhe Ermira Kazhani paguheshin si specialiste të UKT në Bashkinë e Tiranës bëri bujë të madhe.

 

Rrogat ishin të majme dhe gazetaret e vetmja gjë që bënin ishte fresk ndaj qeverisë.

 

Ndërkohë, vetëm pak më parë newsbomb.al mëson se gazetarja Kazhani ka dhënë dorëheqjen si spicialiste e UKT-së.

Advertisement

 

Mësohet se ka qenë vetë gazetarja që ka kërkuar dorëheqjen nga posti që mbante pranë kësaj kompanie, e paguar me taksat e shqiptarëve. Kujtojmë se Kazhani paguhet me plot 830 mijë lekë të vjetra në muaj nga ndërmarrja e Ujësjellës Kanalizimeve Tiranë.

Advertisement
Advertisement
mgid.com, 793143, DIRECT, d4c29acad76ce94fgoogle.com, pub-2441454515104767, RESELLER, f08c47fec0942fa0
Advertisement
Advertisement