Lajmet e fundit

Eneida Tarifa tregon historinë e dhimbshme të dhunës

Advertisement

 

Këngëtarja Eneida Tarifa, ka publikuar në profilin e saj në Instagram një histori të dhimbshme dhune. Ka qenë një nga leximet që ka bërë në koncertin e saj të bamirësisë “Ende ka jetë”. E prekur nga reagimi i publikut që e ka dëgjuar, Tarfia e ka shpërndarë edhe më tepër këtë histori dhune.
Historia e shkruar ne Instagram:

 

Unë jam S. Në fillim ishim të lumtur. U njohëm në Greqi dhe gjithçka mes nesh shkonte për mrekulli. Pastaj, kur mbeta shtatzënë e kur mendoja se do të përjetoja emocionet më të bukura, në pritje të fëmijës së parë, jeta ime u përmbys e u nxi e gjitha.
Ai u bë i dhunshëm dhe shumë i rrezikshëm. Më gjuante, më ofendonte dhe më shfrytëzonte ndërkohë që isha shtatzënë.
Për vite me rradhë jetuam kështu, me dhunë.
Edhe kur erdhi fëmija i dytë, i tretë… asgjë nuk ndryshoi, përkundrazi ai nisi t’i keqtrajtojë edhe ata.
Sillej keq, nuk na donte e na linte edhe pa bukë.

Advertisement
Advertisement
mgid.com, 793143, DIRECT, d4c29acad76ce94fgoogle.com, pub-2441454515104767, RESELLER, f08c47fec0942fa0

 

Unë punoja por lekët mi merrte gjithmonë ai.
Kisha frikë dhe nuk kisha mbështetje askënd deri në momentin kur dikush më zgjati dorën dhe më ofroi mbrojtje, mua dhe fëmijëve.
Tani jam këtu, e ndihmuar nga organizata që më riktheu në jetë, ndërsa ai është aty ku e meriton, në burg!
Tani ndjehem e sigurtë. Çfarëdo që të ndodhë, nuk do të dorëzohem më, asnjëherë.
Nje nga historite qe lexova ne koncertin e bamiresise “Ende ka jete”

Advertisement
Advertisement