Lajmet e fundit

Zaho I Vogël Ka Emër Puro Shqiptar/ Ja Kuptimi Që Ka Emri I Tij, E Shpjegon Vetë I Ati

Advertisement

 

Shumë i diskutuar ka qenë edhe emri i djalit tëlë kryeministrit, Edi Rama. Zaho ishte emri që Rama zgjodhi t’i vendoste të birit dhe është një emër tipik shqiptar. Ka qenë vetë kryeministri ai i cili ka shpjeguar domethënien e emrit Zaho.

 

Ai është një emër i vjetër, shumë i përdorur. Një arsye tj etër ka qenë edhe sepse është një emër i përdorur nga të dyja fetë, myslimanë dhe të krishterë. Më e lidhur akoma me këtë emër është një legjendë, nga bregu, në Vuno, prej nga ishte edhe nëna e kryeministrit.Shty’p ha psiren rek.lamuese me poshte per te lexuar lajmin ne vazhdim.. ↓↓

Advertisement
Advertisement
Advertisement
mgid.com, 793143, DIRECT, d4c29acad76ce94fgoogle.com, pub-2441454515104767, RESELLER, f08c47fec0942fa0

 

Legjenda e Zaho Kokës ka qenë shumë prezente, Zaho Koka ka qenë një personazh që ka luftuar për liri dhe dha jetën për dashuri.Shty’p ha psiren rek.lamuese me poshte per te lexuar lajmin ne vazhdim.. ↓↓

Advertisement

 

Zaho feston 6-vjetorin/ Linda Rama e uron me foton e veçantë familjare – Top Channel

Advertisement