Lajmet e fundit

Rrëfimi i të ‘penduarit’ të Ndraghetës/ Aktivistja tregon koeçidencën, thirrje Yuri Kim e Gledis Nanos

Advertisement

 

Aktivistja Adriana Kalaja, ka reaguar lidhur me deklaratat e të penduarit të Ndraghetas së një ministër shqiptar ndihmonte në trafikun e drogës.
Në një postim në rrjetet sociale, Kalaja ka nxjerrë edhe disa foto, ndëra aludon për emrin e ish ministrit të Brendshëm Fatmir Xhafaj.

 

“Duke lexuar deklaratat e të penduarit të Ndraghetas……për një ish Ministër të Brëndshëm apo të Drejtësisë……po mendoja…….
Po supozojmë se Ambasadorja Yuri Kim ka ushtruar presion pranë Gjyqtarëve dhe Prokurorëve që ata të “ushtrojnë” detyrën.
Ja po supozojmë që këtë gjë ka bërë edhe kur ka takuar Drejtorin e Përgjithshëm të Policisë së Shtetit, Gledis Nano.

 

Se e kishte dhe fiksim që ky i fundit kishte luftuar terrorrizmin.
Në këto kushte i kërkoj ambasadores Yuri Kim t’i bëjë thirrje z. Nano dhe bashkëshortit të Delinës e baxhanakut të Ramës, të ushtrojnë detyrën dhe të arrestojë personin në foton Nr.1, i cili siç shihet që është i armatosur dhe ajo që nuk shihet është fakti se ky person është në hyrjen e pallatit të ish Kryetarit të Gjykatës së Apelit Tiranë.
Atij gjyqtari që ka guxuar të dënojë vëllain e deputetit dhe ish Ministrit të Drejtësisë dhe ish Ministrt të Brendshëm Fatmir Xhafaj dhe të bëjë kallëzim penal ndaj deputetit Xhafaj.
Çfarë koeçidense.

Advertisement

 

I penduari Ndraghetas thotë një ish Ministër i Drejtësisë apo i Brëndshëm???????
Keçidensë edhe se Fatmir Xhafaj është mik me Celuajn i cili dhe ai doli në përgjimet e antimafias italiane ndaj organizatës Ndragheta.
Koeçidensë se Fatmir Xhafaj duke qënë pjesë e grupit të ekspertëve të Reformës në Drejtësi, ka emëruar gjithë Vetingashësit pa Veting.
Kush është???????bKam shumë besim se Yuri Kim do bëjë të pamundurën që Nano & Çuçi të “kryejnë” detyrën.”

Advertisement
Advertisement