Lajmet e fundit

Nuk gjeten rehat ne martesen e pare/ Keta jane VIPAT shqiptar qe lumturine e gjeten per here te dyte…!!

Advertisement

 

45% e martesave te para sipas nje studimi jane te destinuara te deshtojne. Eshte me fat ai i cili nuk ben pjese ne kete perqindje.
Studimi thote : “ciftet nuk shkojne drejt marteses se dyte pa u menduar mire, por peshojne mire te mirat e te keqijat”. Ndaj te tjeret e kane gjetur lumturine ne martesen e dyte.
Shume jane njerezit e ndryshem qe u ndodh kjo , por mes tyre ka dhe VIP-a qe jane martuar dy here. Se cilet jane ata po e tregojme me poshte:

 

Tuna/ Nje martese qe beri buje ne media e qe dyshja e festuan me nje dasme madheshtore ishte ajo e kengetares Tuna ne 2010 me biznesmenin Rilind Reka.
Tuna dhe Rilindi u ndane nje vit me pas pasi vete kengetarja ne nje interviste deklaroi se ata te dy kishin shume mospajtime.
Martesen e dyte kengetarja zgjodhi te mos bente buje por gjithcka u zbulua nga mediat. Tuna u martua serish ne janar te vitit 2017 me Patris Berishen. Ata kane lindur nje djale dhe kane krijuar nje familje te lumtur.

 

Alban Dudushi / Me te cilen ka edhe nje vazje ,moderatori i njohur vite me pare ka qene i martuar me aktoren Nigda Dako. Pas 8 vitesh martese ,Albani dhe Nigda ndahen.
Moderataore si Albani eshte bashkeshortja e dyte,pra Bieta Sulo. Ata nga martesa sollen ne jete nje djale.
Silva Baltadori / Silva Baltadori ,sipermarrja e njohur eshte martuar dy here.
Martesen e dyte Silva e deklaroi publikisht pasi per te paren nuk dihet shume.

Advertisement

 

Tani ajo eshte shprehur se ndihet shume e lumtur krah inxhinierit hollandez Heijneman.
Valon Behrami / Pas 12 vitesh bashke ,futbollisti shqipar u nda nga bashkeshortja e tij Elena Bonzanni . Nga martesa e tyre cifti ka dy vajza.
Behrami u martua per here te dyte, me skiatoren zvicerane Lara Gut pak muaj me vone.
Gena / Dy here gjithashtu eshte martuar edhe kengetari shume i dashur per publikun.

Advertisement
Advertisement
mgid.com, 793143, DIRECT, d4c29acad76ce94fgoogle.com, pub-2441454515104767, RESELLER, f08c47fec0942fa0

 

Martesa e tij e pare ka ndodhur shume vite me pare dhe nga ajo martese Gena ka dy vajza.
Ai sot sic ka treguar ka 10 vite me Lorenen me te cilen ka rene ne dashuri me shikim te pare.
Edi Rama / Aktorja e mirenjohur Matilda Makocin ka qen bashkeshortja e pare e kryeministrit.
Ne kohen kur ishte pedagog ne Akademine e Arteve dhe piktor i njohur, aktorja bukuroshe ja rrembeu zemren Rames. Rama dhe Makoçi u ndane ne vitin 1991 dhe fryt i dashurise se tyre eshte djali i tyre Gregor.
Me Lida Bashen ,deklaroi se do martohej per here te dyte Rama ne vitin 2010. Ishte kryefjala e mediava dasma e tyre aso kohe me 500 te ftuar. Nga martesa e Lindes dhe Rames erdhi ne jete djali i tyre Zaho.

Advertisement

 

Fatos Nano / Martesa e pare ishte ne moshen 24 vjecare 24-vjeçare me vajzen te cilen e njohu ne gjimanz , Rexhina Fatollin. Nga kjo martese linden dy femije Sokoli dhe Edene .Cifti u divorcua ne vitin 2001 pas 27 vitesh martese.
Ne vitin 2002 Nano u martua serish me Xhoana Nanon. Fryte i dashurise se tyre eshte nje djale, Klajdi.
Kastro Zizo Jola Parapani eshte bashkeshortja e pare e Kastros. Nga kjo martese erdhi ne jete nje djale i cili quhet Dankani. Ne vitin 2010 per shkak se Kastros iu publikuan disa foto ku shfaqej duke kercyer me nje brune, ata i dhane fund martese se tyre.
Me Erleta Hotin eshte martesa e dyte e kengetarit me te cilen ka nje vajze.LEXO LAJMIN E PLOOTE ME POSHTE .

Advertisement