Lajmet e fundit

Katër kilogramë në muaj: Çdo mëngjes në kos shtoni një lugë gjelle nga kjo erëz …

Advertisement

 

Sot, kur hasim shumë dieta në internet, rrallë jemi të sigurt se ato funksionojnë vërtet.
Gjëja e parë që duhet të dini për një dietë është se ajo nuk do të thotë të hani nga uria, por thjesht të fokusoheni në një mënyrë të shëndetshme dhe të duhur të të ushqyerit. Në këtë mënyrë ju përmirësoni dhe shpejtoni metabolizmin tuaj dhe humbisni kilogramët e tepërt.
Shtγ’p hapsiren rek.lamυese me pσshte per te ndjekυr videσn ↓↓ artikυlli vazhdσn..

 

Ju ndoshta e dini tashmë se produktet e qumështit me pak yndyrë kanë një efekt të shëndetshëm në trupin tuaj, veçanërisht në mikroflora e zorrëve, e cila shpesh di të mbajë toksinat dhe të tresë ushqimin ngadalë.
Ndodh nga mbingarkesa me ushqime të panevojshme e cila ndikon në mënyrë jo të shëndetshme në metabolizëm sepse tretja e tij kërkon një periudhë më të gjatë dhe sekretim të një sasie më të madhe acidesh.
Për ta parandaluar këtë, duhet të reduktoni marrjen e ushqimeve që e dini se nuk janë më të shëndetshmet për ju. Besoni apo jo, të gjithë e dinë saktësisht se cilat ushqime kanë një efekt të keq dhe cilat kanë një efekt të shëndetshëm në trupin e tyre, por jo të gjithë i kushtojnë rëndësi asaj që hanë.

Advertisement

 

Siç u përmend më herët, produktet e qumështit kanë një efekt pozitiv në mikroflorën e zorrëve dhe shembulli më i mirë për këtë është kosi, i cili nëse filloni ta konsumoni do të sjellë menjëherë një ndryshim në metabolizmin tuaj.
Kosi do të eliminojë toksinat e panevojshme nga zorrët dhe do të përshpejtojë tretjen, duke ju lejuar kështu të humbni peshë.
Rezultatet e para të dukshme do t’i vini re vetëm pas 4 ditësh nga konsumimi i tij. Gjithçka që duhet të bëni është të hani një shumëllojshmëri frutash dhe perimesh të freskëta të përziera me kos me pak yndyrë në një blender. Nuk duhet të përdorni sheqer dhe erëza shtesë.

Advertisement
Advertisement
mgid.com, 793143, DIRECT, d4c29acad76ce94fgoogle.com, pub-2441454515104767, RESELLER, f08c47fec0942fa0

 

Ndryshoni marrjen e ushqimit. Përdorimi: banane, mollë, luleshtrydhe, mjedër, kivi, portokall, mandarina, pjeshkë, ananas, rrush, tranguj, karrota, speca jeshilë të freskët dhe çdo gjë që mendoni se mund të përzihet me kos dhe të marrë një shije të mirë.
Nëse e ndiqni këtë rregull për 4 ditë, në vend që të hani një dietë të pashëndetshme, të shpejtë, të skuqur ose ëmbëlsira, keni më shumë gjasa të humbni deri në 4 kg peshë
Shtγ’p hapsiren rek.lamυese me pσshte per te ndjekυr videσn ↓↓ artikυlli vazhdσn..

Advertisement

Advertisement