Lajmet e fundit

Ta Rrëqeth Shpirtin Kjo Histori, Shqiptarja: Isha Shtatzënë 8-Mujashe, Po Ditën E Dasmës E Humba Djalin U Bë Dasma Pa Nuse

Advertisement

 

Një vajzë e re, e quajtur Vasilika ka rrëfyer historinë e saj të dhim bshme, ditën e dasmës, kur ajo mori lajmin e trishtë të humbjes së djalit. Në rubrikën “Ka një mesazh për ty”, ajo u shfaq me një fustan nusërie që nuk ka mundur dot ta veshë në ditën e rëndësishme të saj, një ditë Gushti në vitin 2013. Shtγ’p hapsiren rek.lamυese me pσshte per te ndjekυr videσn ↓↓ artikυlli vazhdσn..

 

Asokohe, vetëm disa muaj më parë Vasilika mori vesh se ishte shtatzënë, në pritje të një djali. Ditën e dasmës, ajo ishte në muajin e tetë të pritjes së ëmbël e teksa kishte mbaruar ritualet e bukurisë përpara veshjes së fustanit të bardhë, pësoi hemor ragji. Menjëherë e dërguan në spitalin e Lushnjes, ku mjekët konstatuan se jeta e saj kërc ënohej.
Vasilika: Sa mbërritëm, panë gjendjen, nuk ishte fare mirë se kisha humbur shumë gja k, bebin e kisha humbur në atë kohë por nuk po më tr egonin në ato momente. Gjëja e fundit që mund të bënin ata ishte që do e fusim në sallën e opera cionit, do shpëtojmë jetën e vajzës, do heqim fëmijën dhe mitrën. Shkaktarja ishte halla ime që nuk pranoi.

Advertisement
Advertisement
mgid.com, 793143, DIRECT, d4c29acad76ce94fgoogle.com, pub-2441454515104767, RESELLER, f08c47fec0942fa0

 

Ardit Gjebrea: Për mirë?
Vasilika: Për mirë. Tha “jo unë nuk e lë vajzën këtu, do ta çoj me urgjencë në Tiranë”. Më çuan me ambulancë në Tiranë, sapo mbërrita më kanë futur direkt në sallën e o peracionit, nuk kam pritur asnjë minutë.
Ardit Gjebrea: Por ndërkohë kur ti ishe në Lushnje, e more vesh që e kishe humbur djalin?
Vasilika: Të gjithë e dinin përveç meje, unë s’dija asgjë. Shtγ’p hapsiren rek.lamυese me pσshte per te ndjekυr videσn ↓↓ artikυlli vazhdσn..

Advertisement

 

Ardit Gjebrea: Po bashkëshorti?
Vasilika: Bashkëshortit nuk ia thanë në atë moment .
Ardit Gjebrea: Pra, vetëm ti dhe bashkëshorti nuk e dinit?
Vasilika: Jo, nuk e dinim.
Ndërkohë në mes të gjithë këtij problemi, dasmorët ishin ende në pritje, ndërsa Vasilikës, për mos ta shqetësuar në gjendjen ku ndodhej, i thanë se fëmija ishte mirë. Lajmin e hidhur ajo do ta mësonte një ditë më vonë.
Ardit Gjebrea: Shkoi burri, u bë dasma.

 

Vasilika: Dasma u bë, por dasma u bë pa nuse
Vasilika: Ai asnjëherë s’i humbi shpresat, isha unë që humba shpresën, isha unë ajo që thosha më mirë të kisha ikur bashkë me fëmijën sepse jam unë shkaktarja e kësaj gjëje.
Ardit Gjebrea: Ke veshur një fustan të bardhë dhe nuk duhet të qash tani, duhet të jemi të lumtur. Nejse, edhe nuset qajnë.
Vasilika: Qajnë edhe nga gëzimi.

Advertisement
Advertisement