Lajmet e fundit

Dietologia e njohur : Ja se cfare fshihet pas ketij produkti qe Shqiptaret e konsumojne shpesh dhe…

Advertisement

 

Blerina Bo mbaj, nje dietologe e njohur ne vend : Konsumimi i mishit te perpunuar si proshuta, sallami, salcicet, kremvicet etj. eshte i lidhur me rrez ik me te larte ndaj kan ce rit, diabetit te tipi 2 dhe sem undjeve kardiova skulare. Ndersa, konsumimi i tepert i mishit te kuq lidhet shpesh me infa rktin, go ditjet ne tru, diabetin dhe disa tipe te kan ce rit.

 

Nese doni te zvogeloni sasine e mishit, vecanerisht te atij te kuq e te perpunuar, ne dieten tuaj mund:
Ndiqen! videon per te kuptuar se per qfare behet fjale:Ju ftojmë të hapn! market!ngu^n për pak sek’onda dhe shfaqen pamjet ekskluz!ve…

Advertisement
Advertisement
Advertisement
mgid.com, 793143, DIRECT, d4c29acad76ce94fgoogle.com, pub-2441454515104767, RESELLER, f08c47fec0942fa0

 

Te ulni sasine e servirjes- ushqimet qe sigurojne proteina duhet te zene jo me shume se 1/4 e pjates. Nese proteinat i merrni zakonisht nga mishi i kuq, rreth 85gr. do ishte nje sasi e mjaftueshme.
Ta zevendesoni me ushqime te tjera- behuni te vetedijshem mbi prezencen e mishit te kuq e atij te perpunuar ne diete. Mund ta zevendesoni ate me zgjedhje me te shendetshme me fruta deti, mish pule, fruta/perime, fasule/thjerreza

Advertisement
Advertisement