Lajmet e fundit

Ju kujtohet Hir ushja? Shihni çfarë ndryshimi dr astik ka pësuar

Advertisement

 

Kanë kaluar shumë vite, por filmi turk “Hirushja” i vitit 1971 vazhdon të mbahet mend nga të gjithë dhe sidomos aktorja kryesore bukuroshe që luante rolin e “Hirushes”.

 

Ajo quhet Zeynep Değirmencioğlu dhe ka luajtur gjithashtu edhe rolin e Borëbardhës. Zeynep ishte 16 vjeç kur luajti rolin e “Borëbardhës” dhe 17 vjeç në rolin e “Hirushes”, filmat të cilët e bënë shumë të famshme.
Shty’p hapsiren rek.lamuese me poshte per te ndjekur videon ↓↓ artikulli vazhdon..

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
mgid.com, 793143, DIRECT, d4c29acad76ce94fgoogle.com, pub-2441454515104767, RESELLER, f08c47fec0942fa0

 

Por ndonëse aktrimin e ka filluar që në moshën 1-vjeçare, Zeynep e la këtë profesion kur ishte 20 vjeç dhe iu fut biznesit

Advertisement